images15445545
افراد باید بعد از مدت زمان مشخصی از شنا کردن، آفتاب گرفتن و سونا خودداری کنند. شیرجه به مدت دو ماه  و اسکی روی آب به مدت سه ماه باید کنار گذاشته شود.

عمل جراحی زیبایی بینی، یکی از اعمال جراحی است که مراقبت‌های بعد از عمل جراحی در نتیجه بخش مطلوب آن، اهمیت زیادی دارد.
دکتر عبدالجلیل کلانترهرمزی، فوق تخصص جراحی پلاستیک گفت: مراقبت بعد از عمل جراحی بینی، جزئی از کار است که باید بدرستی انجام گیرد تا نتیجه مطلوب و موردنظر حاصل شود. یکی از محدودیت‌های بعد جراحی بینی، محدودیت در انجام فعالیت‌های بدنی است و بطور کلی هر نوع فشار بر سر و صورت و بینی، ممنوعیت دارد.
دکتر کلانترهرمزی گفت: بطور معمول تا ۲ ماه بعد از عمل جراحی، انجام فعالیت‌های بدنی سنگین ممنوع است که البته پیاده‌روی معمولی و انجام کارهای روزانه، شامل این ممنوعیت نمی‌شود.
همچنین استفاده از استخر و سونا تا ۲ ماه ممنوع است. کلر موجود در آب استخر به مخاط بینی آسیب وارد می‌کند، ضمن اینکه داغی سونا موجب سوختن بینی می‌شود و چون بافت بینی بعلت جراحی تا مدت‌ها بی‌حس است، ممکن است فرد متوجه این سوختگی نشود.
این فوق تخصص پلاستیک افزود: پس از دو ماه انجام ورزش سبک و استفاده از استخر و سونا ممنوعیتی ندارد و اگر فردی ورزش حرفه‌ای انجام می‌دهد بعد از ۴-۳ ماه می‌تواند به فعالیتش ادامه دهد.
وی در پایان اشاره کرد: استفاده از داروهای چربی‌سوز و بدنسازی، چند ماه قبل و بعد از انجام عمل جراحی بینی، ممنوع است چرا که این دارو‌ها با ایجاد سوخت و ساز منفی در بدن، اثر سو بر عمل جراحی و مراحل درمان دارد.