169319

افسردگی نیز  نشانه هایی دارد که شخص میتواند خود ش بفهمد که دچار افسردگی شده است یا  نه افراد زیادی هستند که  دچار افسردگی شده اند در اد امه مطلب 3 علائم افسردگی را برای شما ذکر میکنیم که اگر اینچنین هستید دارای بیماری افسردگی هستید با ما همراه باشید

با استفاده از دستورالعمل زیر می توانید بفهمید که افسرده هستید یا نه؟

هر سال میلیونها نفر از مردم جهان به افسردگی مبتلا می شوند . افسردگی تا حدی جنبه ارثی دارد و اگر پدر و مادر و یا خواهر و برادرهای شما از آن رنج می برند احتمال اینکه شما نیز گرفتار آن شوید زیاد است اما هر چه زودتر متوجه افسردگی خود شوید زودتر و راحت تر می توانید آن را درمان کنید.

با استفاده از دستورالعمل زیر می توانید بفهمید که افسرده هستید یا نه؟

۱ – به غذا خوردنتان توجه کنید ، آیا اشتهای شما اخیرا” خیلی زیاد یا خیلی کم شده است
کسانی که از افسردگی مزمن رنج می برند معمولا” اشتهایشان یا خیلی کم و یا خیلی زیاد می شود. تغییر در اشتها یکی از رایج ترین نشانه های اصلی افسردگی است.

۲ – به میزان خوابتان هم توجه کنید
معمولا” افراد افسرده خیلی بیشتر از حد معمول می خوابند.اگر احساس می کنید خیلی بیشتر از حد معمول می خوابید و یا اصلا” نمی خوابید احتمال افسردگی در شما وجود دارد. تغییرات شدید در رفتار ها و عادتها از جمله نشانه های بارز افسردگی است.

۳ – به میزان انرژی خود نیز توجه کنید
افسردگی باعث می شود که شما دائما” از لحاظ روحی و فیزیکی احساس خستگی و کسالت کنید. افسردگی معمولا” با حس دائمی نا امیدی و ناتوانی همراه است. معمولا” افراد افسرده احساس گناه می کنند و از خودشان متنفر هستند .

اگر هر یک از علائمی که ذکر شد را در خود مشاهده کردید حتما”به پزشک مراجعه کنید