comp-3242112-slide4

خیلی ها با وجود همه کاری  كه برای کم کردن وزن میکنند وزنشان کم نمی شود چرا باید اینگونه باشد در سایت فاکس نیوز این دلایل را بررسی کرده است که اکنون به بررسی این دلایل می پردازیم:


كم خوابی: هورمون كورتیزول (هورمون استرس) ‌را افزایش می دهد و باعث گرسنه شدن شما می شود. هم چنین باعث مقاومت در برابر انسولین شده و بدن راحت تر چربی ذخیره می كند.
 ورزش سنگین: چون زیاد ورزش كرده اید و مثلا 700 كالری سوزانده اید، دلیل نمی شود كه هر چه دل تان خواست، ‌بخورید. هم چنین نباید هر چیزی كه به دست تان رسید، بخورید، با این توجیه كه بعدا در سالن ورزش آن را می سوزانید.
 مشكل تیروئید
كم غذا می خورید اما در وعده های زیاد (هر 2 یا 3 ساعت یك بار)
قند زیاد: ممكن است بدون اینكه خودتان بدانید، قند زیادی مصرف كنید. غذاهای فرآوری شده یا حتی ماست هم قند دارند. برچسب روی خوراكی ها را بخوانید و به تدریج از قند مصرفی تان كم كنید.
استرس: ‌یك بررسی نشان داده، ‌خانم ها وقتی زیر فشار روحی هستند، حدود 5/2 كیلو در سال وزن زیاد می كنند.
چربی كم:‌ بدن شما برای سوزاندن چربی ها، به چربی نیاز دارد؛ بنابراین مهم این است كه نوع درستی از چربی را بخورید. چربی سالم در ماهی،‌ آووكادو، ‌روغن نارگیل، روغن زیتون، خشكبار (بادام و…) و… پیدا می شود.
كمبود ویتامین دی
دیر خوردن
سم: سموم محیطی همه جا هستند و می توانند هورمون های بدن شما را به هم بریزند. نمی توانید به طور كامل از شر آنها خلاص شوید اما فیبر،‌ پروتئین و سبزیجات زیاد بخورید.
تمركز را روی سلامت تان بگذارید، نه وزن كم كردن.

منبع-سلامانه