baby1

 زمانیکه صداي  آواز ملایم مادر به گوش نوزاد می رسد و در حین آواز خواندن به پوست نوزاد هم دست میزند این کار برای سلامتی نوزاد بسیار خوب است در سایت فاکس نیوز به پژوهشهایی در این زمینه اشاره شده است که اکنون در این مورد بیشتر می خوانیم

محققان متوجه شدند، ‌وقتي يك مادر ‌در بخش مراقبت هاي ويژه كودكان، ‌نوزادش را مثل كانگوروها جوري بغل مي كند كه پوستش به پوست نوزاد بچسبد و همزمان برايش آواز مي خواند، ضربان قلب كودك – در مقايسه با وقتي كه مادر او را بغل كرده ولي آواز نمي خواند- بهبود مي يابد؛ ‌ضمن اينكه سطح اضطراب مادر هم كاهش مي يابد.
پزشكان هم چنين مي گويند، ‌تماس پوست به پوست مادر و كودك مي تواند جان نوزاد را نجات دهد. در اين شرايط،‌ مادر و فرزندش در هماهنگي با هم قرار مي گيرند و در برخي از موارد، ديگر كودك مجبور نيست براي گرم نگه داشتن بدنش، ‌سخت تلاش كند.
هر سال حدود 500 هزار نوزاد نارس در آمريكا به دنيا مي آيند كه به دليل رشد نكردن ارگان ها و سيستم عصبي شان، ممكن است با مشكل روبرو شوند. تحقيقات نشان داده، ‌تنفس،‌ عملكرد قلب و غذا خوردن اين نوزادان وقتي صداي مادرشان را مي شنوند، بهبود پيدا مي كند.

منبع- سلامانه