Protein-rich-breakfast-prevents-unhealthy-snacking-later-Study_medium_vga
غذاهای تند و پرادویه،غذاهای سنگین و پرحجم، غذاهای حاوی پروتئین زیاد،غذاهای پرچرب،همچنین تنقلات و شیرینی جات خواب را از سر شما می پراند

خواب خوب آرزوی هر شخصی است که حتی برای یک دفعه بیخوابی یا بدخوابی را تجربه کرده است.
همه ما می دانیم که کافئین انرژی کافی را در طول روز می‌دهد. اما دوزهای زیادی از کافئین در طول روز نیز می‌تواند خواب شما را مختل کند. بسیاری از مردم در طی روز مقادیر زیادی از شکلات، قهوه، چای و حتی بستنی قهوه‌ای را مصرف می کنند و متعجب می شوند که چرا شب خواب راحتی ندارند.
در سال 2003، محققان کانادایی در بیش از 200 مطالعه به این نتیجه رسیدند که 400 میلی گرم کافئین در روز برای بزرگسالان سالم بی خطر است.
در این میان بسیاری از مردم معتقدند که مصرف برخی مواد می تواند به خواب شبانه کمک کند. یکی از این مواد ریشه سنبل الطیب است. ولی توصیه کلی این است که اگر شما عادت به استفاده از یک میان وعده در طول شب دارید، بهتر است این میان وعده شامل یک نیم ساندویج کره بادام زمینی همراه با شیر کم چرب باشد.
استفاده از شیرینی، بستنی و یا آب نبات به هیچ وجه قبل از خواب توصیه نمی‌شود. به جای شیرینی متخصصان تاکید می‌کنند که بهتر است آب بنوشید. همچنین استفاده از تخم مرغ همراه با روغن زیتون یا پیاز داغ و یک تکه نان تست گندم می‌تواند مفیدتر از سایر مواد غذایی باشد.
همچنین استفاده از میوه‌هایی که کمتر شیرین هستند، در هنگام شب می‌تواند به بهبود خواب شما کمک کند.