6057_071_lores

بعد از سن ۴۰ سالگی خطر ابتلا به این سرطان افزایش می یابد و میانگین سن ابتلا به این بیماری ۶۰ سال است مشروب ،توتون ،الکل و سیگار از عوامل ایجادکننده این سرطان در افراد هستند.

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

سرطان دهان یکی از شایع‌ترین سرطان‌ها بوده که بیشتر در نواحی زبان، حلق و فک دهان مشاهده می‌شود. محمد مهدی فانی متخصص بیماری‌های دهان گفت: سرطان دهان در سراسر جهان یکی از شایع‌ترین سرطان‌‌ها و جزء 10 عامل مرگ و میر جهان است. این بیماری با افزایش سن نسبت مستقیم دارد و در 95 درصد موارد در افراد بالای 40 سال گزارش می‌شود.
وی در ادامه داد: شایع‌ترین سرطان‌های دهانی در نواحی زبان، حلق و کف دهان رخ می‌دهد عوامل موثر در ایجاد سرطان دهان افزایش سن، ضعف سیستم ایمنی بدن، استفاده از تنباکو اثر نیکوتین سیگار و مصرف الکل هستند.
وی تصریح کرد: در صورتی که در ناحیه لب یا دهان تورم و توده‌ای غیر طبیعی، زخم و تغییر رنگ مشاهده شد که با علائمی نظیر: در موقع لمس کردن ناحیه‌ای که زخم یا تغییر رنگ ایجاد شده است سفت باشد با علائم عمومی مانند تب، بی حالی، ضعف، سرفه، رنگ‌پریدگی و کاهش وزن همراه باشد بیمار باید سریعا به دندانپزشک مراجعه کند.
وی خاطرنشان کرد: همچنین در صورتی که زخم یا توده غیر طبیعی رشد سریع داشته یا به تدریج بزرگ شود و بعد از 3 هفته بهبود پیدا نکند یعنی تمام زخم‌های داخل دهان باید بعد از 2 هفته از بین رفته باشند در غیر اینصورت باید نمونه برداری انجام شوند.
وی اذعان داشت: لازم به ذکر است که هرگونه درد یا مشکل در هنگام بلع و خونریزی غیر طبیعی دهان نیاز به پیگیری و ارجاع خواهد داشت معمولا اولین اقدام جراحی است و در بعضی مواقع ممکن است رادیو‌تراپی یا شیمی درمانی نیز افزوده شود.