285x285_Foods-Boost_Immune-System_INTRO

آنتي – اكسيدان‏ها را مي‏توان در ميوه ‏جات و سبزيجات تازه به وفور يافت. به طوري كه، مصرف روزانه‏ ميوه ‏جات و سبزيجات گوناگون و متنوع، نياز بدن به اين مواد را جهت تقويت سيستم ايمني و جلوگيري از بيماري‏هاي تخريب كننده بدن، تأمين مي‏كند.

هر مادری سلامت فرزندش را می‌خواهد به خصوص در روزهای سرد زمستان، اما شما نمی‌توانید فرزندتان را در خانه حبس کنید و امیدوار باشید که دست ویروس‌ها به او نرسد. یکی از کارهایی که شما می‌توانید انجام دهید این است که بقشاب او را پر از موادی کنید که سیستم ایمنی بدن او را بالا می‌برد. اگر تمایل به این کار دارید، این مواد مغذی را به رژیم غذایی او وارد کنید.

سبزیجات

غذاهایی که سرشار از ویتامین سی هستند مانند هویج، طالبی، سیب زمینی شیرین، اسفناج و کلم و به همان نسبت تخم مرغ، گوشت و پنیر، با عفونت‌های وارده بر بدن مبارزه می‌کنند. سیب زمینی شیرین و هویج را له کنید وسپس بجوشانید یا کلم و اسفناج را در اسموتی بریزید تا دیده نشود. کودکان 2 تا 5 ساله تنها به 300 تا 400 میکروگرم ویتامین آ در روز احتیاج دارند.

 

توت

توت‌هایی مانند توت فرنگی، بلوبری و تمشک سرشار از ویتامین سی و فلاونوئیدهایی هستند که آنتی اکسیدان هایی دارند که از سلول‌ها در برابر آسیب محافظت می‌کنند. شما می‌توانید آنها را به طور طبیعی مصرف کنید یا با ماست ساده به کودکتان دهید.

 

لبنیات

لاکتوباسیلوس موجود در ماست از بدن در مقابل بیماری‌های دستگاه گوارش محافظت می‌کند و سیستم ایمنی بدن را در برابر دیگر عفونت‌ها و سرماخوردگی بالا می‌برد. ماست را که سرشار از پروتئین است با میوه، آجیل یا عسل مخلوط کنید و به کودکتان دهید.

 

مرکبات

ویتامین سی علاوه بر محافظت از بدن در مقابل بیماری‌ها، آسیب‌‌های سلولی را نیز کاهش می‌دهد و به بهبود زخم سرعت می‌بخشد. برای این که این ماده را به بدن کودکتان وارد کنید، از مرکباتی مانند پرتقال، توت فرنگی و طالبی استفاده کنید. منابع دیگر آن سیب زمینی شیرین، سیب زمینی پخته و بروکلی است.

 

ویتامین دی

ویتامین دی، علاوه بر تقویت استخوان‌ها، سیستم ایمنی بدن را بالا می‌برد. بهترین منابع آن شیر، سالمون و تن است. اگر کودکتان از خوردن این مواد ممانعت می‌کند، او را به بیرون از خانه بفرستید. بدن ویتامین دی خورشید را جذب خواهد کرد. البته کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید، به خصوص بین ساعات 10 تا 4 ظهر.