Balanced-Diets

روشها و شیوه‌های تغذیه درست ،برنامه ورزشی منظم ،گنجاندن میوه جات، سبزیجات، حبوبات، گوشت های کم چرب و ماهی در برنامه غذایی برای کاهش وزن از رژیم غذایی تاثیرگذارترند،

ما باید این را بدانیم که پیشرفت در سلامتی و تناسب اندام باعث ایجاد عضله در بدن می شود. عضله، وزن بیشتری نسبت به چربی دارد.

مطالعات جدید محققان نشان می دهد کم کردن وزن مسئله ی داغ این روز های بسیاری از افراد می باشد ، بسیاری به خاطر اینکه از زیر این موضوع و فشار های اطرافیان فرار کنند ، بهانه های مختلف می آورند یکی از این بهانه این است که رژیم غذایی برای من هزینه ی زیادی در بر دارد.

بررسی ها نشان یم دهند، هر 1 کیلوگرم کاهش وزن می تواند خطر ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی را تا 30 درصد کاهش دهد از این رو محققان بر این باورند کاهش وزن های کم تا 3 الی 5 کیلوگرم نیاز به رژیم های اصولی ندارند و از هر طریق می توان وزن را تا مقادیر کم کاهش داد.

گفتنی است؛ اگر هدفتان از گرسنگی کشیدن کاهش وزن است باید در برنامه رژیمی خود تجدیدنظر نمایید. به جای گرسنگی یک برنامه مناسب ورزشی برای خود تعیین کرده و بیشتر به باشگاه بروید. از میوه جات، سبزیجات، حبوبات، گوشت های کم چرب و ماهی استفاده کنید. سعی کنید چهار یا پنج بار در هفته طبق یک برنامه منظم ورزش نمایید.

نتایج مطالعات نشان می دهند برای کاهش خطر بیماری های قلبی باید تا حدودی وزن خود را پایین بیاورید و افرادی که بیشتر از 15 کیلو اضافه وزن دارند باید برای لاغر شدن تحت رژیم های اصولی و زیر نظر متخصص قرار بگیرند.