1411878414319210278156207465922620215430252

تغذیه سالم  یکی از بهترین و شاید مهمترین  شیوه دسترسی به سلامت انسان است. برای خوب زندگی کردن  باید  ابتدا بدنی سالم و روان آرامی داشت و اگر بدنمان را با خوردن غذاهای خوب و مغذی سالم نگه داریم در نتیجه آرامش روحی خواهیم داشت و همواره با نشاط می شویم

آرامش فکر در واقع باعث نشاط و شادابی می شود و اگر با تحریکاتی که از سوی بدن به فرد منتقل شود این آرامش از دست می رود ، در نتیجه انسان نمی تواند با آرامش به تفکر بپردازد. افرادی که به استرس ، ضعف حافظه ، خستگی ، افسردگی و … مبتلایند فقط از لحاظ روحی آسیب پذیر نیستند بلکه در معرض ابتلا به انواع بیماریهای جسمی قرار می گیرند.

غذای سالم و به عبارت بهتر تغذیه سالم یکی از مهمترین و شاید اساسی ترین راه دستیابی به سلامت جسم است گرچه در ارتقاء سلامت روان نیز بی تاثیرنیست. متخصصان تغذیه همواره به افراد توصیه می کنند با اتخاذ عادات غذایی سالم علاوه بر تامین نیاز بدن به انرژی حتی الامکان خود را از اثرات عوامل بیماریزاحفظ کنند.

بهترین تغییر غذایی که می تواند برای خود و خانواده تان داشته باشید این است که رژیم غذایی سالم را انتخاب کنید تا به وزن ایده آل برسید، سلامتتان را بهبود بخشید و راهکارهای سریع و ساده ای برای تغذیه سالم خانواده تان بیابید.در کتاب حاضر با نکته ها و راهکارهای ساده ای آشنا می شوید که شما را به عادت های غذایی سالم تر سوق می دهد . در مطالب این کتاب نشان می دهد چیزی که می خورید بر سلامت بدن و نحوه عملکرد بدنتان تاثیر می گذارد .

برای خوشبخت بودن باید جسم سالم و روح آرامی داشت و اگر جسممان را با خوردن غذاهای مفید سالم نگه داریم در نتیجه روحی آرام و سرحال خواهیم داشت. آرامش فکر در واقع باعث نشاط و شادابی می شود و اگر با تحریکاتی که از سوی بدن به فرد منتقل شود این آرامش از دست می رود ، در نتیجه انسان نمی تواند با آرامش به تفکر بپردازد. افرادی که به استرس ، ضعف حافظه ، خستگی ، افسردگی و … مبتلایند فقط از لحاظ روحی آسیب پذیر نیستند بلکه در معرض ابتلا به انواع بیماریهای جسمی قرار می گیرند.

هر گاه بین وعده های غذایی گرسنه تان شد یک لیوان آب بنوشید . برای سم زدایی جزئی روزانه ، هر روز را با یک لیوان آب داغ و تکه ای لیمو شرع کنید.غذاهای کاربردی می توانند مفید باشند ، ولی خوردن پیاز ، سیر ، کاسنی به کاهش کلسترول و حفظ روده سالم کمک می کند.دفع آب بدن می تواند سطوح انرژی را تا 25 درصد کاهش دهد . مصرف هشت لیوان آب در روز به کسب انرژی بیشتر کمک می کند . هر هفته در دو وعده غذایی به جای گوشت قرمز ، گوشت ماهی مصرف کنید . حساسیت ها و عوارض التهابی پوستی بهبود می یابد و کارکرد ذهنی تقویت می شود و … این موارد نمونه هایی از توصیه های ذکر شده در این کتاب می باشد.

کتاب “خودآموز تغذیه برای سلامت “در هفت فصل و 304 صفحه توسط انتشارات مهاجر منتشر شده است . از عناوین مطالب ذکر شده در این کتاب می توان به ،تغذیه برای سلامت و حیات ، تغذیه برای کاهش وزن ،دلایل اضافه وزن ، کاهش میزان دریافت انرژی ،ده توصیه برای موفقیت در کاهش وزن ،برنامه غذایی هفته برای کاهش سالم وزن ،ابر غذاها ، مغذی های گیاهی ،اسیدهای چرب ضروری ،‌روش سم زدایی،‌ چطور جوان تر به نظر برسیم و جوان تر باشیم،نکته های مهم درباره رژیم ضد پیری ،‌غذاهای تقویت کننده انرژی ، مغذی های برای افزایش قدرت مغز ،ده نکته مهم برای بهبود خلق و… اشاره کرد.

مشخصات کتاب
نویسنده:سارا كركهام
مترجم:ابوذر كرمی
ناشر:مهاجر

منابع : کتاب خودآموز تغذیه برای سلامت