childhood-obesity-factors
اگر می‌خواهید وزن خود را کاهش دهید، به تعداد کالری‌های دریافتی‌تان توجه بیشتری نشان دهید. هرچه کمتر بخورید کالری کمتری می‌سوزانید

داشتن برنامه غذایی روزانه و پرهیز از عجله و شتاب زدگی، اثر بخشی اقدامات و تلاش‌های انجام شده برای کاهش وزن را تا حدود سه برابر افزایش می‌دهد.
پیمان عزیز محمدی فوق تخصص غدد و متابولیسم گفت: مشکل چاقی و اضافه وزن در بین افراد جامعه بسیار شایع است به طوریکه بر اساس برخی از بررسی‌ها، حدود یک سوم افراد جامعه به این مشکل دچار هستند.
وی افزود: در یک نگاه کلی می‌توان گفت که، دو عامل اصلی چاقی و اضافه وزن هستند.
عزیز محمدی با اشاره به اینکه اغلب افراد چاق و دارای اضافه وزن هیچ برنامه منظمی برای بر طرف کردن مشکل خود ندارند، تاکید کرد: به طور قطع داشتن برنامه منظم غذایی و همچنین برنامه برای ورزش کردن، می‌تواند به فرد بسیار کمک کند تا وزن خود را به حالت طبیعی برگرداند.
وی تصریح کرد: داشتن برنامه‌ غذایی روزانه و پرهیز از عجله و شتاب زدگی، اثر بخشی اقدامات و تلاش‌های انجام شده برای کاهش وزن را تا حدود سه برابر افزایش می‌دهد.
عزیز محمدی خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین اقدامات در کاهش وزن، پرهیز از اقداماتی است که ممکن است وزن را به سرعت کاهش داده و حتی به میزانی بسیار کمتر از حد طبیعی برساند.