C801X0113H_2011資料照片_N71_copy1

سکونت در نزدیکی خیابان اصلی و مرکزشهر بیشتر از همه خانم ها را تهدید  به مرگ ناگهانی قلبی و مرگ زودرس در زنان می کند.

مطالعه جدید نشان می دهد که زندگی در 50 متر جاده و خیابان اصلی خطر مرگ ماگهانی را 40 درصد افزایش می دهد. مطالعات جدید دانشمندان نشان می دهد دود خودرو ها عامل اصلی بیماری های قلبی و مرگ زودرس در زنان است.

یک مطالعه جدید از انجمن قلب آمریکا نشان می دهد که زندگی نزدیک به جاده اصلی، خطر مرگ ناشی از مرگ ناگهانی قلبی برای زنان را افزایش می دهد. محققان در دانشکده پزشکی هاروارد در بوستون، MA رهبری یافته های خود را در مجله منتشر کردند و دریافتند بیماری عروق کرونر بر اثر دود اگزوز خودرو ها در زنان بیشتر است.

با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، بیماری قلبی علت اصلی مرگ و میر زنان در ایالات متحده و بیش از 292،000 مرگ و میر در سال گذشته بوده است.

علاوه بر این، حدود 64 درصد از زنانی که به طور ناگهانی از بیماری عروق کرونر می میرند هیچ علائم قبلی ندارند، به این معنی که حتی در صورت عدم وجود علائم، بسیاری از زنان ممکن است در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی باشند.

نتایج مطالعات نشان می دهند ساکنان شهر های بزرگ نباید محل سکونت خود را در خیابان های اصلی شهر انتخاب کنند و باید کمی با جاده و محل عبور اکثر خودروها فاصله داشته باشند.