pumpkinseeds_406x250

ایا باور می کنید همین تخم کدویی که عیدها و در مجالس و مهمانی ها میل می کنید حاوی سم خطرناکی به نام بوتولیسم است که عوارضی همچون فلج عصبی در افراد به همراه دارد.

بوتولیسم یک بیماری نادر اما خطرناک فلج ناشی از سم عصبی است که توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می شود.کدو برای کسانیکه طبع سرد دارند و یا در مناطق سردسیر زندگی می کنند خوب نیست زیرا ایجاد نفخ وسنگینی و درد معده می کنند .و بنابراین اشخاص اگر بخواهند کدو بخورند حتما باید آنرا با ادویه های گرم مانند خردل و سیر و فلفل و نعناع بخورند.

دانشمندان با انجام مطالعات و آزمایشاتی دارند تخم کدو دارای سم بوتولیسم بی بو و بی رنگ است. مصرف کنندگان که هر یک از این محصولات و یا هر گونه مواد غذایی ساخته شده با این محصولات باید آنها را فورا دور بیندازند.

علائم اولیه اغلب شامل تاری دید، پلک افتادگی و خشکی گلو و یا درد می باشد. فلج نزولی پیشرو متقارنی را ممکن است دنبال کنید. بی حالی، تغذیه ضعیف، یبوست از دیگر مشکلاتی است که با خوردن تخم کدو های ایجاد می شود که از کود های شیمیایی تهیه شده اند.

محققان به مصرف کنندگان توصیه می کنند به محض مشاهده  هر گونه عوارض بیماری پس از مصرف این محصولات باید با پزشک خود مشورت کنند.

ویلیامز، منطقه سونوما کدو دانه پستو توسط سازنده آن اواخر روز جمعه به عنوان گروه کالیفرنیا بهداشت (CHPH) به یاد می آورد شد در برابر خوردن آن به دلیل حساسیت نسبت به آلودگی از کلستریدیوم بوتولینوم، همچنین به عنوان شناخته شده بوتولیسم هشدار داد.

پستو دانه کدو تنبل در قالب های شیشه ای هشت اونس با درب فلزی پیچ در بسته بندی شده است. 6404305 و 6389043. دانه کدو تنبل ویلیامز، منطقه سونوما پستو تا در سراسر کشور در فروشگاه های خرده فروشی ویلیامز، منطقه سونوما از سپتامبر 2014 به فروش می رسد: این محصول به یاد می آورد را می توان با واحد های زیر سهام نگهداری (SKU) شماره مشخص شود.

سم بوتولیسم بی بو و بی رنگ است. مصرف کنندگان که هر یک از این محصولات و یا هر گونه مواد غذایی ساخته شده با این محصولات باید آنها را فورا دور بیندازید. دو کیسه کوزه در کیسه های پلاستیکی و در یک ظرف زباله زباله غیر قابل بازیافت. دستکش بپوشید وقتی که دست زدن به این محصولات و یا دست خود را با آب جاری و صابون پس از دست زدن به هر گونه مواد غذایی یا ظروف که ممکن است آلوده بشویید.

بوتولیسم یک بیماری نادر اما خطرناک فلج ناشی از سم عصبی است که توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می شود.

علائم اولیه اغلب تجربه دو یا تاری دید، پلک افتادگی و خشکی گلو و یا درد. فلج نزولی پیشرو، معمولا متقارن، ممکن است دنبال کنید. نوزادان با بوتولیسم به نظر می رسد بی حال، تغذیه ضعیف، یبوست هستند، و گریه ضعیف و تون عضلانی ضعیف است.

CDPH توصیه مصرف کنندگان تجربه هر گونه عوارض بیماری پس از مصرف این محصولات باید پزشک خود مشورت کنند.

مصرف کنندگان که مشاهده محصول برای فروش ارائه شده تشویق می شوند به گزارش فعالیت خود را به رایگان خط شکایت CDPH در (800) 495-3232.