670px-Pop-Your-Chewing-Gum-Step-6

در بسیاری از افراد جویدن آدامس در نهایت باعث گرفتگی عضلات فک، سر و گردن می شود که در طول زمان منجر به سردرد، گوش درد و دندان درد می شود.

تحقیقات جدید محققان نشان می دهد که جویدن آدامس در نوجوانان و کودکان باعث افزایش استرس و اضطراب در بین آن ها می شود. در حال حاضر، دکتر ناتان Watemberg تل آویو دانشگاه های وابسته به مرکز پزشکی مایر نشان داده است که جویدن آدامس توسط نوجوانان و کودکان می تواند منجر موارد بی شماری از سردردهای میگرنی و تنش در نوجوانان شود.

سردرد در دوران کودکی شایع است و در طول دوران نوجوانی شایع تر و مکرر می شوند، به ویژه در میان دختران که محرک های آن عبارتند از استرس، خستگی، کمبود خواب، گرما، بازی های ویدئویی، سر و صدا، نور آفتاب، سیگار کشیدن، وعده های غذایی از دست رفته.

در مرکز پزشکی کودکان مایر واحد مغز و اعصاب و مرکز رشد کودک و درمانگاه جامعه، دکتر Watemberg متوجه شده است که بسیاری از بیمارانی که دچار سردرد و اضطراب هستند در طول روز ساعاتی را آدامس جویده اند و همین امرموجب سردرد و تداخل در نورون های مغزی شده است.

با در نظر گرفتن یک رویکرد آماری بیشتر جویدن آدامس باعث می شود به مفصل گیجگاهی فکی و یا TMJ، جایی که فک و جمجمه با هم در ارتباط هستند فشار وارد شود.