beauty

هرچند که  لاغری پس از جراحی هایی که با یا بدون لاپاروسکوپی بر روی سیستم گوارش  انجام می گیرد معمولا مردم پسند است  اما می تواند مسائلی را هم بوجود آورد.

یک بررسی جدید نشان داده است که همین افراد اگر بعد از جراحی دستکاه گوارش جراحی های زیبایی مانند لیپوساکشن یا جراحی های لیفت سینه و کوچک کردن چربی شکم را انجام دهند احتمال بروز عوارض برای ایشان بیشتر می شود.

این بررسی بر روی 450 بیمار صورت گرفته و نشان داد که در آنهایی که بدنبال جراحی قبلی دستکاه گوارش بیش از 50 کیلو از وزن خود را از دست داده اند احتمال عوارض بهبود زخم بعد از جراحی های زیبایی افزایش پیدا می کند. این افزایش عوارض در آنهایی هم که با رژیم غذایی وزن خود را کاهش شدید داده اند هم مشاهده شده است.

 

این عوارض در جراحی بای پس معده بیشترین اندازه و در اسلیو معده کمترین میزان را داشته است.

دکتر Jeffrey Kenkel استاد جراحی پلاستیک دانشگاه تگزاس می گوید این افزایش عوارض بهبود زخم های جراحی می تواند به علت مشکلات تغذیه ای باشد که این بیماران به آن دچار می شوند. بعد از جراحی های کاهش وزن بر روی دستگاه گوارش میزان کالری مصرفی بسیار یاز این بیماران به کمتر از 1000 کالری در روز می رسد و این موجب می شود تا بدن آنها نتواند به خوبی با استرس ناشی از جراحی پلاستیک بعدی کار بیاید.

این مطالعه نشان می دهد که قبل از هرگونه جراحی پلاستیک زیبایی بیمار باید وضعیت تغذیه خوبی از لحاظ کالری و ویتامین و پروتئین های دریافتی داشته باشد.