Bones
سبزیجات برگ سبز ، کلم پیچ، شلغم، هویج، پرتقال ، انگور، توت فرنگی، خرمالو، زیتون، جعفری، اسفناج، کرفس، کشمش، بادام، پسته، گردو، حبوبات و غذاهای دریایی مانند ماهی به ویژه ماهی تن، کیلکا و ساردین از بهترین منابع برای پیشگیری از پوکی استخوان هستند

برخی از خوراکی‌ها اثرات متفاوتی بر روی سلامت زنان و مردان دارند و باعث سلامتی بیشتر در یکی از این گروه‌ها می‌شوند. نتایج تحقیقات جدید نشان داده است مصرف انگور، پودر کاکائو و بادام زمینی می‌تواند به حذف تراکم استخوانی به ویژه در مردان کمک فراوان کند.
گفتنی است، محققان دانمارکی دریافته‌اند در این خوراکی‌ها ترکیبات ضد التهابی خاصی وجود دارد که مانع از دست رفتن تراکم استخوان‌ها می‌شود.
بررسی‌ها نشان می‌دهند، کار‌شناسان به مردان سالمند و میان سال توصیه اکید می‌کنند با مشاوره با پزشک و عدم داشتن منع پزشکی در رژیم غذایی روزانه خود مصرف خوراکی‌هایی مانند کاکائوی تلخ، بادام زمینی و انگور را قراردهند.
کار‌شناسان این نتایج را با تحقیق بر روی ۶۰ مرد سالمند که این خوراکی‌ها را مصرف می‌کردند و بررسی تراکم استخوانی آن‌ها به مدت ۱۶ هفته در مقایسه با افرادی که دارونما مصرف می‌کردند بدست آورده‌اند.