bottle feeding baby by mother

مهم ترين خطر شیر خشک اين است كه فاقد عوامل ايمني بخش موجود در شير مادر است. چون شیرمادر، شيرخواران را در مقابل بسياري از بيماري ها حفاظت كرده و از مرگ آنان پيشگيري مي كند.

سهیلا مرادی با تاکید بر اینکه مادران شیرده باید به منظور تغذیه مناسب نوزادانشان از تمام گروه های غذایی مجاز به اندازه کافی استفاده کنند، تاکید کرد: مادران شیرده باید به شدت از مساله رژیم و کاهش وزن شدید در دوران شیردهی پرهیز کنند زیرا این کار صدمات بسیاری به بدن آنها وارد می کند.

وی با تاکید بر تغذیه نوزادان با شیر مادر ، بیان داشت: با وجود هشدارهای بسیار، در حال حاضر 71 و نیم درصد نوزادان بدون نظر پزشکان متخصص و بدون علت پزشکی و با تشخیص سرخود والدین با شیرخشک تغذیه می شوند که این نگران کننده است.

مرادی با بیان اینکه شیر دادن مادر به نوزاد موجب آرامش روحی و جسمی هر دو آنها می شود که این آرامش بسیار در رشد نوزاد تاثیرگذار است، تصریح کرد: اگر مادران نگرانی از بابت تغذیه نوزاد خود داشته باشند می توانند با مراکز بهداشتی مشورت و آموزش های لازم را در این خصوص فرا گیرند.

مدیرگروه سلامت و خانواده معاونت بهداشتی بندرعباس سامانه پیام کوتاه سلامت با شماره 30002844 را به عنوان یک ابزار ارتباطی در این زمینه معرفی کرد و خاطرنشان شد: تمام مادران علاقمند می توانند جهت دریافت پیامک بهداشتی رایگان ویژه مراقبت از کودک، سوالات بهداشتی خود را در این زمینه از طریق این سامانه مطرح کنند.