Men-to-blame-for-the-menopause

اختلالات خواب و عرق شبانه، تغییرات دستگاه تناسلی زنان و مجاری ادراری، احساس گرما و سرخ شدن ناگهانی، تغییرات در ظاهر از جمله علائم یائسگی در بانوان هستند

انجمن بین‌المللی یائسگی گزارشی را منتشر کرد که طبق آن زنان در سال‌های اول یائسگی باید اقدامات خاصی را انجام دهند تا از ابتلا به بیماری‌های مزمن در سا‌ل‌های آینده جلوگیری کنند.

 در کشورهای توسعه یافته سن طبیعی یائسگی بین 50 تا 52 سالگی است، در حالی که در کشورهای کمتر توسعه یافته زنان زودتر یعنی در اواخر 40 سالگی یائسه می‌شوند.

یائسگی زنان را در برابر بیماری‌هایی از قبیل بیماری‌های قلبی، نرمی استخوان، آلزایمر و سرطان آسیب‌پذیرتر می‌کند.

طبق این گزارش، زنان به دلیل آسیب‌پذیری باید در سال‌های اولیه یائسگی مراقبت‌های بیشتری انجام دهند تا از ابتلا به بیماری‌های مزمن در سال‌های آینده پیشگیری کرده باشند.

بنا بر اعلام انجمن بین‌المللی یائسگی، اقداماتی از قبیل رژیم غذایی مناسب و فعالیت‌های فیزیکی از ابتلا به اضافه وزن و درگیری‌های ذهنی جلوگیری می‌کند. این اعمال بسیار ساده اما موثر می‌تواند فواید بسیار زیادی برای سلامتی زنان در سال‌های آینده داشته باشد.

دکتر راجر لوبو، سرپرست نویسندگان این مطالعه افزود: کمتر بخورید، کمی بیشتر ورزش کنید. یائسگی موقعیتی برای بازبینی سبک زندگی و ایجاد تغییرات مثبتی است که رفاه حال زنان را در سال‌های آینده تضمین می‌کند.