shutterstock_195717455

افرادی که بیش از 55 ساعت در هفته کار یدی و مشاغلی در سطوح اجتماعی اقتصادی پایین انجام می دهند، 30 درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 2 قرارمی گیرند.

مطالعات جدید دانشمندان نشان می دهد ساعات کاری طولانی در هفته باعث بروز بیماری های زیادی می شود. دانشمندان با بررسی و انجام مطالعاتی بر روی داوطلبان زیادی دریافتند آن دسته از آقایانی که بیش از 55 ساعت در هفته کار می کنند قند خون بالاتری نسبت به دیگران دارند.

گفتنی است، امروزه‌کاربرد رایانه در زندگی بشر بسیار زیاد است و تعداد زیادی از افراد ساعت‌های متمادی با این وسیله الکترونیک کار می‌کنند، به همین دلیل شناخت عوامل مؤثر در محیط کار با رایانه اهمیت زیادی دارد اما بررسی های اخیر محققان نشان می دهد ساعات کار طولانی و استفاده زیاد از رایانه موجب بروز دیابت و چاقی می شود.

نتایج مطالعات نشان می دهند افرادی که درگیری های اجتماعی و اقتصادی بسیاری دارند با سطح استرس و اضطراب بیشتری روبرو هستند و بیشتر در خطر دیابت و فشار خون هستند.

افرادی که درگیری های شغلی بسیاری دارند و میزان استراحت و تفریح آن ها نسبت به کارشان کمتر است از طول عمر کمتری نیز برخوردار هستند.