hair-salon-638x425

همه دوست دارند در مراسم جشنشان زیباترین عروس باشند. ولی به بخاطر بسپارید همه چیز دست آرایشگر نیست که از او این انتظارات را داشته باشید. موارد ظریف و بسیار با اهمیتی نیز وجود دارد که رعایت آنها شما را زیباتر خواهد کرد

1. نوشیدنی‌های و خوراکی‌های تیره و رنگی را نخورید.
اگر نمی‌خواهید که یک لبخند لکدار در عکس‌های عروسیتان داشته باشید، باید از خوراکی‌هایی که دندان‌های سفید مرواریدوارتان را رنگی می‌کند، اجتناب کنید. برای اینکه آن‌ها زیباتر شوند، باید به دکتر مراجعه کرده و خدمات سفیدکنندگی را بر روی دندان‌هایتان انجام دهید. در بعضی موارد، از نوارهای سفیدکنندۀ دندان نیز می‌توانید استفاده کنید، که بعضی از آن‌ها مانند کِرِست، جادو می‌کنند! هر پرهیز غذایی برای سفید کردن دندان‌ها را حدود یک ماه قبل از عروسی، آغاز کنید.

2. آفتاب نگیرید و برنزه نکنید.
با آفتاب گرفتن، نه تنها خودتان را در معرض خطر آسیب‌های پوستی قرار می‌دهید، بلکه بیش‌ از‌ حد تیره شدن با آفتاب و رنگ برنزه می‌تواند در عکس‌های عروسی، غیرطبیعی به نظر برسد. به‌خصوص اگر یک اسپری برنزه‌کننده، نتیجه ندهد. یک عروس نارنجی در لباس سفید، جالب نمی‌باشد!

3. برنامۀ مراقبت از پوست را شش هفته قبل از عروسی، تغییر ندهید.
از محصولات جدید استفاده نکنید زیرا ممکن است جوش‌ها و تحریکات پوستی جدید از آن دریافت کنید. شما نباید از محصولات جدید استفاده کنید، زیرا نمی‌دانید که پوستتان چه واکنشی نشان خواهد داد.

4. از دو روز قبل عروسی‌، کارهای درمانی زیبایی برای صورت انجام ندهید.
ابروهایتان را اپیلاسیون نکنید و یا موهایتان را کوتاه نکرده و رنگ نکنید. این کارها را تا یک هفته قبل از عروسی‌تان، انجام دهید. آنگاه شما برای اصلاح و درمان هر چیز نامعقولی که ممکن است اتفاق بیافتد، زمان دارید!

5. هفتۀ قبل از عروسی‌تان، سدیم زیادی مصرف نکنید.
منظور خوراکی‌، سس و چاشنی شور و نمکی یا گوشت شور موجود در اغذیه فروشی‌‌ها می‌باشد. همه چیز را بدون سدیم یا کم سدیم انتخاب کنید و حداقل هفت روز قبل از عروسی شروع کنید به خوردن آن‌ها. سدیم، پنج برابر وزن خودش را در آب نگه می‌دارد. بنابراین شما دو تا پنج پوند را در هفتۀ قبل از عروسی‌تان، فقط با انجام این کار، از دست بدهید!

6. موهای خودتان را قبل از روز عروسی، اتو نکنید.
مدل موی اتوکشیدۀ زیبا که شما برای مهمانی شام قبل از جشن عروسی‌تان انتخاب می‌کنید، ممکن است جعدی را که برای جشن تصمیم دارید داشته باشید، خراب کند. اگر می‌خواهید حلقه‌ها و جعدهای جذاب، نرم و لطیف در روز عروسی‌تان داشته باشید، نیاز به موهایی تمیز دارید. به این معنی که اگر شب قبل شما موهایتان را با اتو صاف کرده‌اید، مطمئن شوید که آن‌ها را می‌شویید!

7. صبح روز عروسی‌تان، حواستان به بعضی چیزها باشد.
می‌گویند که بهترین راه برای اجتناب از فرورفتگی‌های صورتی ناخوشایند و بدمنظره در پشت و شانه‌هایتان، بخصوص اگر لباس شما بدون رکاب و یا دکلته باشد، این است که لباس زیر مناسبی به تن کنید، یا مدت طولانی (مثلاً از صبح روز عروسی‌تان) از آن استفاده نکنید که جایش بر روی بدنتان باقی بماند. اگر موهایتان را بالا جمع می‌کنید و اغلب عادت به این نوع بستن و جمع کردن موهایتان ندارید، پیشنهاد این است که یک مسکن را برای از بین بردن امکان سردرد ناشی از موی جمع‌شده، با صبحانه‌تان بخورید.

8. در مصرف آب صرفه‌جویی نکرده و خست به خرج ندهید!
به مدت حداقل یک ماه قبل از عروسی‌تان، مصرف آب را دو برابر کنید، تا این کار پوست شما را روشن و درخشان نگه دارد. در طول مهمانی قبل از عروسی، سعی کنید تا به جای نوشیدنی‌های دیگر، آب بنوشید.

9. بسته لوازم زیبایی خود را فراموش نکنید.
این بسته شامل سنجاق قفلی در سایزهای مختلف، نوارچسب‌های دوطرفه، یک بسته کوچک از لوازم خیاطی، یک قیچی کوچک، یک قلم سفیدکننده، سنجاق سر، اسپری مو، خشک‌کن‌ها، آدامس یا خوشبوکننده‌ها، یک تیغ صورت تراشی، دئودورانت، چسب زخم، یک بستۀ کوچک دستمال، پاک‌کنندۀ لاک ناخن، برق ناخن (لاک بیرنگ)، یک سوهان ناخن، یک ناخن‌گیر، دستمال مرطوب‌کنندۀ آرایش، نوار بهداشتی و هر چیز دیگری که شما فکر می‌کنید ممکن است نیاز داشته باشید، می‌باشد. این بسته برای مواقعی که ممکن است اشتباهی رخ دهد، استفاده می‌شود تا آن‌ چیزها، روز شما را خراب نکنند.

10. فراموش نکنید
این خوب است که یک کیف کوچک از لوازم موردنیاز و ضروری مانند پودر یا خشک‌کن‌ها برای کم کردن درخشندگی و براقی، محصولات لب برای استفاده و تمدید مجدد، رژگونه، و خوشبوکننده‌های دهان و…….را همراه خود داشته باشید، و درواقع از آن محصولات در مهمانی استفاده کنید. شما ممکن است آرایش مو و صورت خود را به بهترین آرایشگر حرفه‌ای که می‌توانید پیدا کنید، بسپارید، اما اگر شما درطول مراسم و جشن، برقصید و چیزی بخورید، باعث خواهد شد که شما عرق کنید و رنگ لبتان پاک شود.

11. با گریه کردن، تمام آرایش زیبایتان را از بین نبرید!
مهم است که بدانید چگونه درست گریه کنید. در هر دست، یک دستمال نگه دارید. سپس دستمال را در مجرای اشکی‌تان فشار دهید و اجازه دهید تا اشک‌ها به دستمال برخورد کنند و دستمال را عوض کنید. این کار شما را از خراب شدن و پاک شدن آرایش صورت و چشم‌هایتان، حفظ می‌کند.

12. آرایشگر خود را فراموش نکنید!
اعتماد کنید، آرایشگرها می‌خواهند ببینند که شما چقدر زیبا به نظر رسیده‌اید! به یاد داشته باشید که حداقل یک عکس خود را برای آرایشگرتان بفرستید. انجام این کار، آرایشگر شما را قادر می‌سازد تا یک نمونه کار فوق‌العاده تهیه کند و مهمتر از آن، زیبایی شما به نمایش گذاشته خواهد شد تا همه ببینند.