foods

جلوگیری از پیشرفت مجدد سرطان سینه با تغذیه خوب امکان پذیر است،این بیماران بایدچربی کم استفاده کنندو همزمان  استفاده از منابع  امگا 3 را هم افزایش دهند

یکی از موارد مهم جهت پیشگیری از عود مجدد بیماری، نوع تغذیه است.

محدودیت نوع و مقدار چربی در رژیم غذایی زنان مبتلا به سرطان سینه از نخستین مواردی است که بیماران باید به آن توجه داشته باشند.

کاهش مصرف اسیدهای چرب اشباع مانند گوشت قرمز و روغن های جامد حیوانی و همچنین حذف منابع اسیدهای چرب ترانس نظیر لبنیات پرچرب و روغن های هیدروژنه از مسایل مهم تغذیه در زنان سرطان سینه است.

چند ماده مغذی کلیدی پس از درمان سرطان سینه در زنان باید مورد توجه قرار گیرد.

لبنیات مصرفی این بیماران حتما از نوع پروبیوتیکی بوده تا از این طریق بتوان تعداد سلول های سیستم ایمنی و ضد التهابی را جهت پیشگیری از عود مجدد بیماری افزایش داد.

از بین انواع ویتامین ها ویتامین D , E خاصیت آنتی اکسیدانی قوی داشته و التهاب و تشکیل سلول های بدخیم را در بدن مهار می کند.

افزایش مصرف پروتئین های گیاهی مانند لوبیا،نخود ،عدس، میوه ها و سبزی به میزان 6 تا 8 واحد در طول روز در این بیماران نقش مهمی دارد.

سبوس غلات به دلیل دارا بودن ویتامین های گروه B سبب افزایش انرژی در بدن و کاهش ضعف و سستی بعد از درمان در زنان مبتلا به سرطان سینه می شود .

مصرف لبنیات کم چرب، نان و برنج سبوس دار و فعالیت های بدنی روزانه جهت جلوگیری از افزایش وزن در این بیماران سبب افزایش طول عمر خواهد شد.

سالانه حدود 10 هزار مورد جدید سرطان سینه در کشور شناسایی می شود که این نیازمند توجه و برنامه ریزی بسیار گسترده در این حوزه است.

امروزه با استفاده از روش های غربالگری، تشخیص زودرس و پیشرفت های در روش های درمانی تحول بزرگی دراین بیماری ایجاد شده است.

زودترین و دقیق ترین روش کشف سرطان سینه معاینه ای است که خود زنان انجام می دهند و اگر در این زمینه خوب آموزش ببینند زودتر از هر دستگاهی قادر به تشخیص سرطان سینه خواهند بود.

آمار فعلی ابتلا به سرطان سینه در کشور حدود 25 درصد است به این معنی که اگر همه زنان 80 سال عمر کنند یک نفر از هر چهار نفر به سرطان سینه مبتلا می شود درحالیکه این آمار قبلا بسیار کمتر بوده است.