Doctor with Stethoscope Holding Red Measuring Tape.
از شانس خوب، دستیابی به یک شکم تخت  با اندکی تغییر در سبک  روزانه امکان‌پذیر است. فقط کافی است موارد زیر را مراعات کنید تا صاحب شکمی تخت و صاف شوید

13 – مصرف روزانه سودا را کاهش دهید
فکر می‌کنید آن حباب‌های کربن نوشیدنی‌ها به کجا می‌روند؟ آن‌ها در شکم شما جمع می‌شوند!  به جای سودا، سودای رژیمی و آب گازدار، نوشیدنی لاغری ما را جایگزین کنید.
14 – مصرف الکل را قطع کنید
الکل زیاد می‌تواند سطح هورمون کورتیزول را بالا ببرد، که چربی یک راست به شکم می‌فرستد.
 
15 – پارو بزنید
قایق رانی یک ورزش نشاط‌ آور و مناسب شکم است. پارو زدن مداوم نیازمند خم و راست کردن پی در پی شکم در مدتی طولانی است.
16 – روی سالاد خود دانه بپاشید
دانه‌های آفتاب‌گردان مملو از اسید‌های چرب غیراشباع و ویتامین‌های B هستند، که نقش مهمی در حفاظت در برابر التهاب دارد. دو قاشق غذاخوری از آن را روی سالاد خود بریزید.
17 – هنگام قدم زدن هم شکم را آب کنید
فکر کنید که در طول روز یک آهن‌ ربایی باشد که شکمتان را به سوی ستون فقرات جذب کند. جمع کردن شکم را آن‌قدر تمرین کنید که برایتان راحت شود. به زودی این تمرین آسان برایتان عادی خواهد شد.
18 – غذای تازه‎ دریایی را به رژیمتان اضافه کنید
سالمون و ماهی‌های چرب دیگر، همانند غذاهای چربی سوز دیگر، غنی از اسید چرب امگا ۳ هستند. سعی کنید ماهی را با روشی کم کالِری طبخ کنید تا از این منبع پروتئینی به خوبی لذت ببرید.
19 – H2o بیشتری مصرف کنید
اضافه وزن ناشی از آب را فراموش کنید. نوشیدن آب زیاد می‌تواند به خارج کردن نفخ کمک کند.
20 – ایستاده وزنه بزنید
تا جایی که می‌توانید، تمرینات استقامتی به صورت ایستاده انجام دهید. بدین ترتیب عضلات شکم به طور طبیعی به تناسب و پایداری بدن شما کمک خواهند کرد. برای بیشتر کردن تأثیر تمرینات روزانه، یک حالت مؤثر و مناسب بدن را برای مواقع وزنه زدن بدست بیاورید، و البته وزنه زدن را بدون نگه داشتن نفس انجام دهید.
21 – با خوابیدن چربی بسوزانید
تحقیقی در دانشگاه شیکاگو نشان می‌دهد که افرادی که ۷ ساعت یا بیشتر در شب می‌خوابند، دو برابر لاغرترند و احساس گرسنگی کندتری نسبت به افرادی که کمتر از ۷ ساعت می‌خوابند، دارند. اگر مشکل در خواب دارید، این ۲۰ روش خواب بهتر در شب می‌تواند به شما کمک کند.
22 – با تنیس، تناسب اندام خود را حفظ کنید
پس از چند ست و زدن چند ضربه بک‌هند و فورهند، احساس خواهید کرد که شکمتان سفت‌تر شده است. با هر ضربه عضلات خود را تقویت می‌کنید.
23 – کره‎ی بادام زمینی را در رژیم خود قرار دهید
یک وعده کره‎ بادام زمینی، ۲ گرم فیبر و ۸ گرم پروتئین و همچنین اسیدهای چرب غیراشباع دارد. با این دستور غذایی یک شام ضد شکم درست کنید: نصف پیمانه نودل با گندم کامل را با مقداری میگوی پخته‌شده، پیازچه خرد شده، و یک چهارم پیمانه فلفل دلمه‌ای مخلوط کنید. روی آن را با مخلوطی از ۲ قاشق چای‌خوری کره‎ی بادام زمینی، ۲ قاشق چای‌خوری آب گرم، و کمی فلفل قرمز بپوشانید.
24 – برای یک شکم صاف مبارزه کنید
کیک‌ بوکسینگ هوازی چیزی فراتر از صرفاً یک ورزش شکم آب کن است. آن ضربه‌های دست و لگدها، شکم را سفت و سخت هم می‌کند.
25 – در هنگام نشستن هم چربی بسوزانید
وقتی رانندگی می‌کنید، نشستید، یا در مطب دکتر منتظر هستید، تصور کنید که یک آدامس یا پارچه خیس در پشتی صندلی وجود دارد و مجبورید به جای تکیه دادن کمر خود را راست نگه دارید. شانه‌ها را به عقب تکیه دهید و شکم را بالا بیاورید و تصور کنید که قفسه‎ی سینه‎ی خود را همزمان بالا و پایین می‌کنید.
منبع-http://www.seemorgh.com