d065143411f021840500b378af8ca88c
استفاده از این نوع وسایل برای همه خانم ها ضروری نیست و فقط به خانم هایی زایمان کرده اند و  شکم بزرگی دارند یا عضلات شکم شان شل است، توصیه می شود.استفاده از آنان برای خانم های باردار اکیدا ممنوع است

انجام برخی از این کارها مانند ورزش کردن، قوی کردن بدن و شیر دادن به نوزادان تأثیر بسزایی دارد.دکتر نیره نصیری، متخصص زنان  اظهار داشت: حجم دور شکم خانم‌های باردار معمولاً به 127 سانتی‌متر می‌رسد و تولد نوزاد موجب کاهش اندازه دور شکم تا حدود 40 سانتی‌متر می‌شود، اما باقی چربی‌ها در جای خود می‌مانند.
وی افزود:‌ تا 6 هفته قبل از زایمان، ورزش، رژیم غذایی، استفاده از گن و شکم‌بند ممنوع است، و در صورتیکه مادر به نوزاد خود شیر دهد. طی شش ماه اول بعد از زایمان به تدریج، وزن، قبل از حاملگی برمی‌گردد.
وی بیان کرد:‌ 6 هفته بعد از زایمان استفاده از گن، شکم‌بند و شروع ورزش برای مادر بلامانع است.
وی خاطرنشان کرد: در صورتی که مادر تمایل به حفظ تناسب اندام در دوران شیردهی داشته باشد به مصرف کربوهیدرات، مصرف بیشتر سبزیجات، میوه و تحرک کافی توصیه می‌شود.
وی با اشاره به انجام برخی کارها در جهت کاهش چربی‌های شکم بعد از زایمان گفت: ورزش کنید، بدن‌تان را قوی کنید، صبور باشید، به فرزندتان شیر دهید و انگیزه‌تان را از دست ندهید.