immune_system_health_460

برخی افراد با بیمارستان رفتن و آمپول و قرص و از این جور چیزها غریبه اند و هرگز سراغ این موارد نرفته اند ؛راز سالم ماندن و مریض نشدن آنان در چیست؟

شما هم، افرادی را دیده اید که هرگز دچار آنفلوآنزا، تب یا بیماری که به استراحت نیاز داشته باشد، نمی شوند. با وجود قرن ها پیشرفت علمی، پزشکان قادر نیستند دقیقاً بگویند که چگونه باید سالم بمانیم. پس بهتر است از افرادی که کمتر مریض می شوند در این باره سوال کنیم.

کمتر به خود استرس وارد می کنند

محققان دریافته اند که استرس به قلب و سیستم ایمنی آسیب می رساند. نتایج بررسی های دیگر نشان می دهد که استرس احتمال ابتلا به عفونت های باکتریایی مانند سل را افزایش می دهد.

محققان دریافتند در صورتی که کودکان کنترل استرس را یاد نگیرند، این امر می تواند آسیب های طولانی مدت ایجاد کند. البته ورزش کردن، بهترین راه کسب آرامش است. پیاده روی تند، 20 درصد از تنش های بدن را کاهش می دهد.

خندیدن و برنامه غذایی غنی از میوه و سبزیجات نیز برای رفع استرس ضروری است، زیرا ویتامین های موجود در میوه و سبزیجات، سیستم ایمنی را تقویت می کند.

کمتر می خورند

از سال 1930 نتایج تحقیقات نشان می دهد، حیواناتی که به آن ها غذا کمتر داده می شود، 2 برابر عمر می کنند. به تازگی بررسی ها نشان داده است، محدود کردن کالری مشکلات جسمی مربوط به سن ازجمله بیماری قلبی عروقی، دیابت و آلزایمر را پایین می آورد. اما توجه داشته باشید، برنامه غذایی محدودکننده کالری می تواند ناسالم باشد؛ بنابراین با محدود کردن مصرف شکر و آرد از سبزیجات برگ سبز و سبزیجات دیگر بیشتر استفاده کنید.

با طبیعت ارتباط بیشتری دارند

بعضی از باکتری ها با بدن ما انسان ها یک رابطه هم زیستانه دارند که باعث سالم ماندن و حفظ تعادل سیستم بدن ما می شوند. باکتری های مفید، می تواند متابولیزم را بهبود دهد، سیستم ایمنی را تقویت کند و التهاب بدن را کاهش دهد.

برخی از محققان می گویند؛‌ هرچه باکتری بیشتری روی پوست وجود داشته باشد، بهتر می توانید با التهاب مقابله کنید. پس سعی کنید با طبیعت ارتباط بیشتری برقرار کنید.

درمان های گیاهی را ترجیح می دهند

اگرچه به داروهای گیاهی اهمیت زیادی داده نمی شود، اما یک چهارم داروهای تجویز شده از گیاهان به دست می آید. درمان های گیاهی، بخش مهمی از طب چینی را تشکیل می دهد. گیاهان می توانند فشار خون بالا را از بین ببرند، سیستم ایمنی را تحریک کنند، باکتری ها را از بین ببرند و سیستم ایمنی بدن را تقویت کنند.

نیازی نیست که کابینت داروی خود را پر از مکمل کنید، چای سبز که حاوی پلی فنولز است سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد و چربی سوز است و از بیماری کبد جلوگیری و میزان قند خون را کنترل می کند و میزان کلسترول مضر را کاهش می دهد.