mb

این دستبند هوشمند فناوری جدید ست که برای محافظت بیشتر از سلامتی افراد و محاسبه میزان کالری دریافتی،سوخت و ساز بدن ،ضربان قلب و دیگر فاکتورهای سلامت استفاده می شود.

کمپانی مایکروسافت محصول جدیدی را در بخش دیوایس های پوشیدنی هوشمند با نام Microsoft Band معرفی کرده است. این محصول با سیستم عامل های iOS، اندروید و ویندوزفون سازگار بوده و ۱۹۹ دلار قیمت خواهد داشت. در این مچ بند از ۱۰ حسگر استفاده شده است که به لطف آنها اندازه گیری ضربان قلب، میزان استرس، شدت دریافت UV از نور خورشید، مسافت طی شده، کالری مصرفی و مواردی از این قبیل امکان پذیر خواهد بود.

پشتیبانی از GPS در این دیوایس هم برای ورزشکارانی که روزانه مسافتی را می دوند به کار خواهد آمد. باتری ۱۰۰ میلی آمپر ساعت با پشتیبانی از دو روز کار، صفحه ۱٫۴ اینچی TFT با رزولوشن ۳۱۰ * ۱۰۲، پشتیبانی از Bluetooth 4.0 LE و مقاومت در برابر پاشیدن قطرات آب و همچنین گرد و غبار از جمله مشخصات این محصول خواهند بود. نرم افزار Microsoft Health که بر پایه سیستم ابری بنا نهاده شده هم همراه با این دیوایس معرفی شده است. اطلاعات ثبت شده از فعالیت های ورزشی کاربر در این نرم افزار ذخیره می شود تا بر اساس آنها با استفاده از انجینی هوشمند پیشنهاداتی در رابطه با ورزش و سلامتی ارائه شود.microsoft-band

از جمله امکانات جالب Microsoft Health سازگاری با دیگر پلتفرم های فیتنس نظیر Up ساخت Jawbone، RunKeeper، MapMyFitness و MyFitnessPal خواهد بود. این کمپانی در تلاش برای توسعه همکاری و افزایش شرکاست تا بتواند پلتفرم Microsoft Health را به سیستمی جهانی تبدیل کند.