beauty

یک الگوی جدید از ارائه  مراقبت های نخستین که  بواسطه پژوهشگران  Keck Medicineدر دانشگاه  کالیفرنیای  جنوبی  اثبات  شده است، قادر است  به بهبود سلامت بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 کمک کند.

 دراین مدل پزشکان تشویق شده اند  که برای بیماران  خود چیزی  بیش از  یک پزشک باشند  این کار از طریق تماس مستقیم با افراد یا  از طریق  تلفن و ایجاد یک رابطه ی خوب با بیماران  و شرکت  فعال در مراقبت  هماهنگ  از بیماران مبتلا به مشکلات  وعوارض  بیماری، امکان پذیر است.

محققان دریافتند  بهبود سلامت افراد مبتلا به دیابت  با ایجاد تغییرات  نسبتاً ساده در روشهایی که پزشکان مراقبت های اولیه  را ارائه  می دهند، امکان پذیر است. محققان  به بررسی 540 بیمار مبتلا به دیابت  نوع 2 که تحت  بیمه ی خدمات  درمانی در لس آنجلس بودند، پرداختند. آنها به مقایسه ی روش ارائه ی مراقبت های اولیه ی پزشکی  و چگونگی  توصیف  بیماران  از کیفیت  زندگی خود پرداختند.

 نتایج نشان داد:

·        بیمارانی که درباره ی پزشک خود نظرات مثبتی داشته و اعلام  کرده بودند که پزشک آنها  ساعات  بیشتری  در دسترس است و در هر بار  ویزیت  به ملاقات  همان پزشک می روند  از کیفیت بهتری از زندگی  برخوردارند.

·         به ازاء هر25درصد افزایش دسترسی به پزشک وارتباط بهترmedical home performanceبیماران بهبود سلامت  خود را اعلام  کردند  که میزان  این بهبود  قابل مقایسه  با حذف یکی از عوارض زودرس دیابت یعنی بیماریهای  عروقی  است .

·         این تأثیرات برای زنان قوی تر از مردان بود، بهبود  در میزان  دسترسی به پزشک و برقراری  ارتباط درمراقبت های اولیه  دربهبود سلامت زنان قابل مقایسه با حذف رتینوپاتی دیابتی  (مشکلات  بینایی) برای این افراد بود. بیماران  زن تمایل  دارند تا سوالات  بیشتری  از پزشک  خود بپرسند و دردسترس بودن بیشتر پزشک می تواند برای آنها  مفید باشد.

 با توجه به اهمیت  دیابت  و اینکه  دیابت هفتمین علت مرگ ومیر در آمریکا است و یکی از پرهزینه  ترین بیماریهای مزمن است، بهبود نتایج مراقبت از بیماران مبتلا به دیابت  نوع 2مقرون به صرفه ترین  روش  برای سازمانهای بیمه گر است.

نتایج این تحقیق نشان  داد پزشکان مجبور به تکیه  برفن آوریها  یا دارویهای  جدید و گرانقیمت  نیستند درعوض  آنها  می توانند  با ارائه ی ساعت دوستانه تری  درهنگام  ویزیت  بیماران  خود و صرف زمان بیشتر برای شناختن  بیمار و مشکلات او، به بیمار برای رسیدن  به نتایج بهتر کمک کنند.

پرفسور stevensمی گوید: بنظر من پزشکان  مراقبت های  اولیه  ابزارهایی را  که برای ارائه ی مراقبت بیشتر  نیاز دارند،  دراختیار دارند، اما در اکثر  کشورها  باید از پزشکان حمایت  شود تا زمان بیشتری  را در ویزیت  بیماران  خود با تمرکز  بیشتر  صرف کنند تا ارائه ی مراقبت ها نتایج بهتری داشته  و در نهایت  به کاهش فشار زمانی  بر پزشکان کمک گردد.

منبع-diabetestma