a-man-with-sleep-apnea
مشکل خروپف کردن بیشتر در مردان و افراد چاق به چشم می‌خورد و خروپف معمولاً با افزایش سن بیشتر می‌شود.و در حالت شدید در فرد ممکن است باعث توقف تنفسی و مرگ وی شود

کار‌شناسان نسل جدیدی از تجهیزات برای کمک رسانی به افرادی که دچار مشکل آپنه تنفسی هستند را طراحی کرده‌اند.

کار‌شناسان به تازگی نسل جدیدی از دستگاه‌های کنترل کننده خروپف را تولید کرده‌اند که آسیب کمتری به بدن افراد می‌رساند و سروصدای کمتری به نسبت نمونه‌های سنتی دارد.

گفتنی است، مشکل آپنه انسدادی خواب به دلیل تنگ بودن مجرای گلو رخ می‌دهد و می‌تواند باعث کمبود رسیدن اکسیژن به اعضای بدن به ویژه مغز انسان شود.
بررسی‌ها نشان می‌دهند، براساس جدید‌ترین پژوهش‌ها یکی از دلایل اصلی ابتلا به سرطان و همینطور رشد سلول‌های سرطانی کاهش میزان اکسیژن در بافت‌های بدن است و به همین دلیل بیشتر مبتلایان به انواع سرطان‌ها دچار مشکل آپنه تنفسی هستند.
کار‌شناسان اعتقاد دارند، آپنه تنفسی علاوه بر ابتلای افراد به بیماری سرطان می‌تواند باعث ابتلای آن‌ها به بیماری‌هایی مانند انواع سکته‌های قلبی مغزی، کاهش سطح هوشیاری در طول روز، چاقی و ابتلابه دیابت نیز شود.
در نسل جدید دستگاه‌های تنظیم کننده تنفس که برای کنترل این مشکل به کار می‌رود، دستگاه تنها برروی پره‌های بینی قرار می‌گیرد و فرد کاربر احساس ناراحتی و خراش بر روی صورت را نخواهد داشت.