Basket_Volleyball
ورزش های ملایم بهترین روش برای رهایی از استرس و سردردهای عصبی است.اما برخی از انواع آنان باعث تشدید سردرد و میگرن در افراد مستعد به آن می شوند

ابراهیم رزم پا متخصص داخلی  گفت: افراد مبتلا به میگرن نباید نوشیدنی و غذاهای کافئین دار و محرک سیستم‌های عصبی که آنها را تحریک می کند، مصرف کنند.
در واقع این افراد باید به اندازه کافی مایعات به خصوص نوشیدنی‌هایی که هنگام سردرد، قند و سدیم مورد نیاز آنها را تامین می‌کند استفاده کنند اما باید از مصرف مایعات کافئین دار از جمله قهوه بپرهیزند.
وی افزود: افراد باید در ساعت مشخصی از شب به دلیل تلاش و خستگی روزانه که می تواند در بروز سردرد موثر باشد در محیطی آرام و تاریک استراحت کنند.افرادی که با میگرن دست و پنجه نرم می کنند نباید در هنگام شب تحت فشار قرار بگیرند.
وی اذعان داشت: وعده های غذایی افراد نیز باید در ساعات مشخص از روز استفاده شود و معمولا این افراد نباید غذاهای ادویه دار مصرف کنند و ورزش های سنگین و مهیجی مانند والیبال و بسکتبال را انجام دهند و در میزان مصرف تعذیه و استراحت به خود کمک کنند تا راحت‌تر درمان شوند.
وی بیان کرد: 10 درصد از افراد به دلیل وراثت و بیماری‌های عصبی دچار میگرن می‌شوند که در صورت شناخت و درمان این بیماری فرد می‌تواند به راحتی به انجام فعالیت‌های خود بپردازد.