olive-oil
این روغن ملین، سهل الهضم، کاهنده میزان کلسترول برای بیماران قلبی که عروق آنان گرفته و دیابتی ها تجویز می شود. در معالجه بعضی بیماری های دستگاه گوارش، قولنج روده و امراض جلدی از آن استفاده می شود می خواهیم با دیگر کاربردهای آن آشنا شویم

مزایا و خواص استفاده از روغن‌زیتون بسیار است که ممکن است شما از آن بی‌خبر باشید. اکثر ما از روغن‌زیتون به‌عنوان سس سالاد و یا برای پخت‌وپز استفاده می‌کنیم. اما روغن‌زیتون را می‌توان در موقعیت‌های گوناگون دیگر استفاده کرد.
چند نوع استفاده از این روغن را در اینجا نام می‌بریم:

براق‌کننده وسایل چوبی
اگر می‌خواهید مبلمان یا سایر وسایل چوبی خود را براق کنید از روغن‌زیتون به‌عنوان یک براق‌کننده خوب می‌توانید استفاده کنید. برای این کار روغن‌زیتون را با آب‌لیمو مخلوط کنید و با یک پارچه نرم بر روی وسایل چوبی خود بکشید.

پاک‌کننده رنگ از روی پوست
روغن‌زیتون به‌خوبی می‌تواند رنگ را از روی پوست شما پاک کند. زمانی که دارید خانه و یا سایر وسایلتان را رنگ می‌زنید و پوست بدنتان رنگی شده است، نگران نباشید روغن‌زیتون را به قسمت‌های رنگ‌شده بمالید و برای چند دقیقه صبر کنید سپس با آب و صابون پوست خود را بشورید، آن‌وقت می‌بینید که رنگ از روی پوستتان پاک‌شده است.

پاک‌کننده آرایش
پاک کردن آرایش صورت با روغن‌زیتون نه‌تنها برای پوست خیلی مفید است بلکه از سایر پاک‌کننده‌های شیمیایی به‌مراتب بهتر است. روغن‌زیتون به تقویت و نرم شدن پوست کمک می‌کند. اکثر خانم‌هایی که به مواد پاک‌کننده شیمیایی حساسیت دارند از روغن‌زیتون برای تمیز کردن صورت استفاده می‌کنند.

نرم‌کننده مو
روغن‌زیتون یک نرم‌کننده طبیعی برای موها است. یک قاشق غذاخوری روغن‌زیتون را به مویتان بمالید و موهایتان را ماساژ دهید پس از 20 دقیقه بشورید، آن‌وقت تفاوت را احساس می‌کنید. هفته‌ای یک‌بار این کار را انجام دهید. همچنین روغن‌زیتون برای درمان شوره سر بسیار مناسب است.

اسکراب بدن
ابتدا بدنتان را با آب نم‌دار کنید و سپس با روغن‌زیتون ماساژ دهید. سپس کف دستتان مقدار کمی شکر بریزید و بعد این شکر را روی روغن‌زیتونی که روی بدنتان وجود دارد، بمالید. تمام قسمت‌های پوستتان را با شکر آرام‌آرام ماساژ دهید. این عمل باعث می‌شود که سلول‌های مرده روی سطح پوست شما از بین بروند و درنتیجه پوست بدنتان دارای درخششی طبیعی و سالم شود.