534185_471181986311358_2101293998_n

این جدول مواد غذایی اسیدی و قلیایی است که می تواند در انتخاب خوراکی ها به شما کمک کند .نتیجه یک سیستم بیش از حد اسیدی ، خستگی، بی حالی، میگرن و اغلب وزن بیش از حد است ، چون که بدن اسید اضافی را به صورت چربی در بافت های بدن ذخیره می کند .

این رژیم غذایی قلیایی شاید شبیه دیگر برنامه های غذایی سالمی که شما دیده اید باشد .اما متخصصان تغذیه و پزشکان معتقدند که اثرات این رژیم غذایی بر وزن و خلق و خو و بیماری هایی مانند خستگی مزمن و یا پوکی استخوان عالیست !!!
دکتر مارک اتکینسون (Dr Mark Atkinson) می گوید :”رژیم غذایی قلیایی می تواند برای شرایط التهابی مانند آرتریت، و برای کسانی که اضافه وزن دارند و یا دچار خستگی مزمن یا مشکلات خلق و خو هستند سودمند باشد ”

دکتر سوزان لانهام (Dr Susan Lanham) ، استاد علوم تغذیه و مواد غذایی در دانشگاه سوری، به تازگی تجزیه و تحلیل آزمایش های بالینی رژیم غذایی قلیایی و منافع بالقوه آن را به پایان رسانده است.او می گوید :”رژیم غذایی قلیایی برای همه زنان جهت حفظ کلسیم و بهبود کارکرد عضلات ، قلب و استخوان بسیار مفید است”

سلامت مطلوب

رژیم غذایی قلیایی برای اولین بار توسط دکتر ویلیام هوارد(William Howard Hay) تشریح شد . او معتقد بود که تجمع اسید در بدن به ایجاد افزایش وزن، خستگی و بعضی از بیماریهای مزمن کمک می کند . بدن ما شامل حدود 42 لیتر مایع است که حالت طبیعی آن قلیایی است. در حالی که معده ما باید برای گوارش به شدت اسیدی باشد (در حدود pH 1.5–2.5) و Ph مطلوب برای همه مایعات دیگر در بدن ما جهت سلامتی باید حدود 7.4 باشد.

متخصص تغذیه شارلوت واتس ، می گوید :”مشکل این است، بسیاری از غذاها در رژیم غذایی ما – گوشت،کافئین، الکل و غلات عمل آوری شده – به شدت ازاسید تشکیل شده است”

کلیه برای ترشح اسید اضافی از طریق ادرار طراحی شده است، اما دریک رژیم غذایی بی ارزش وسرشاراز مواد غذایی اسیدی مقدارآن بیش از حد است. سپس بدن برای حفظ حالت قلیایی طبیعی خود تلاش می کند، با گرفتن مواد معدنی مانند کلسیم و منیزیم از استخوانها و سایر نواحی حیاتی بدن تا بتواند اسید بیش از حد را بشکند . نتیجه یک سیستم بیش از حد اسیدی ، خستگی، بی حالی، میگرن و اغلب وزن بیش از حد است ، چون که بدن اسید اضافی را به صورت چربی در بافت های بدن ذخیره می کند .

اگر بدن به هدر دادن مواد معدنی ضروری خود برای شکستن اسید ادامه دهد ، شما دچار کمبود می شوید که هم روی هورمون ها و هم عملکرد مغز تاثیر می گذارد که نتیجه آن می تواند خستگی و بدخلقی باشد ودرد قبل از پریود (PMS)

واتس می گوید : “اصل کلی در رژیم غذایی، این است که میوه ها و سبزیجات بدن را قلیایی کرده و موادغذایی حاوی پروتئین مانند گوشت، حبوبات و غذاهای فراوری شده، آن را اسیدی می کنند . اما پروتئین برای سلامت کلی ضروری است، ولی نیازی به خوردن بیش از حدآن نداریم . برای حفظ یک سیستم سالم قلیایی، ما باید 80 در صد غذاهای قلیایی و 20 در صد از بهترین غذاهای اسیدی را انتخاب کنیم.”

اتکینسون می گوید :” قلیایی کردن است تنها اضافه کردن برخی مواد به رژیم غذایی نیست بلکه دوری کردن از برخی غذا ها هم هست ، برای مثال قهوه ، فست فود و شیرینی جات ” .برای ماه اول نسبت به خودتان سخت گیر باشید و سپس، هنگامی که تاثیر آن را دیدید ، قهوه، شکلات و .. را بخورید اما نه مثل گذشته ، کلید اصلی تعادل است..

راه های آسان قلیایی کردن

هدف را 20 به 80 در نظر بگیرید

یعنی 80درصداز هروعده را غذاهای قلیایی و 20 درصد غذاهای اسیدی تشکیل داده باشد . در بشقاب شما ، باید بخش کوچکی پروتئین مانند گوشت، مرغ، ماهی و حبوبات، بخش کوچکی از غلات، مانند برنج قهوه ای یا سیب زمینی شیرین وجود داشته باشد ، و بقیه نیزبا سبزیجات انباشته شده باشد .

به غذا لیمو اضافه کنید

اکثر مردم فکر می کنند میوه های خانواده مرکبات حاوی اسید است، اما عملکرد آنها بر روی سیستم شما متفاوت است ، لیمو و لیموترش قلیایی ترین غذاهای موجود هستند . آنهارا به مواد غذایی خود به طور منظم اضافه کنید .

مقدار زیادی آب بنوشید

نوشیدن حداقل هشت لیوان در روز پایه قلیایی شدن بدن است چرا که کمک می کند تا اسید اضافی از بدن پاک شود

این مواد غذایی اسیدی را کاهش دهید :

انواع نوشیدنیهای کافئین دار
شکلات، شیرینی
غذاهای آشغال (شامل کیک و غذای آماده )
نوشابه
الکل
پنیر چرب
کربوهیدرات های تصفیه شده ( مثل گندم و برنج که سبوس و غلاف آن جدا شده ست )
گوشت چرب

این غذاهای قلیایی رابه رژیم غذایی خوداضافه کنید :

چای سبز
جوشانده گیاهی
شیر سویا
عسل خام، فرآوری نشده
خرنوب
آب میوه
اکثرمیوه ها به ویژه طالبی و خربزه، گریپ فروت و کیوی
تمام سبزیجات
روغن زیتون، زیتون
روغن بذر کتان