121640_831

 

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

ورزش باعث کاهش استرس، افزایش سلامت قلب و احساس خوشحالی می‌شود. پس از همین امروز بهانه‌تراشی را کنار بگذارید و شروع به ورزش کنید. برای شروع ورزش و کمک به سلامت قلب خود به این چند نکته توجه کنید.آیا از مشکلات قلبی مانند فشار خون و کلسترول بالا یا ضربان غیرمعمول قلب و دیگر بیماری‌های قلبی رنج می‌برید و در عین حال می‌خواهید سلامت قلب خود را افزایش دهید؟ چه بیماری قلبی داشته باشید و چه قلب‌تان از سلامت کامل برخوردار باشد فرقی نمی‌کند، بدن تمام افراد به ورزش احتیاج دارد. در عین حال که ورزش راهی مفید برای درمان و جلوگیری از بیماری‌های قلبی به شمار می‌آید فواید دیگری هم دارد. جدا از فواید قلبی، زمانی که ورزش را به زندگی روزمره خود اضافه می‌کنید هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ روحی احساس بهتری پیدا خواهید کرد.

121641_105
چه نوع ورزشی مناسب حال شماست؟

پزشكان به بیماران قلبی توصیه می‌کنند ورزش‌های هوازی و قدرتی را در برنامه هفتگی خود بگنجانند. برای این کار لازم است که در هر هفته حداقل 150 دقیقه را به ورزش هوازی ملایم مانند سریع راه رفتن اختصاص دهید یا برای حداقل 75 دقیقه به ورزش های هوازی شدید مانند دویدن بپردازید. علاوه براین برای تقویت ماهیچه‌های خود بهتر است که 2روز در هفته یا بیشتر از وزنه‌های مختلف یا ورزش‌های استقامتی استفاده کنید. هرچقدر حجم ماهیچه‌ها بیشتر باشد بدن کالری بیشتری می سوزاند. علاوه براین تقویت ماهیچه‌ها به کنترل سطح قند خون کمک می‌کند. بنابراین این نوع ورزش‌ها برای افراد مبتلا به دیابت بسیار مفید هستند. اگر150 دقیقه ورزش هوازی یا 75 دقیقه ورزش قدرتی شما را وحشت‌زده می‌کند به این 5 پیشنهاد توجه کنید:


 

150 دقیقه زیاد است؟

زمان را تقسیم کنید

150 دقیقه ورزش هوازی در هفته را می‌توانید به 5 روز در هفته و هربار 30 دقیقه تقسیم کنید. هر 30 دقیقه را نیز می‌توانید به 3 دور 10 دقیقه‌ای در روز تقسیم کنید البته این موضوع بستگی به وضعیت شما و شدت ورزش‌ها دارد. ورزش‌های سبک را بهتر است پشت سر هم انجام دهید و میان ورزش‌های سنگین وقفه ایجاد کنید تا به بدنتان فشاری وارد نشود.


 

121642_798
وسایل ورزشی گران هستند؟

راه رفتن را امتحان کنید

قدم زدن یکی از بهترین انتخاب‌هاست. برای انجام دادن آن جز یک جفت کفش ورزشی به هیچ وسیله دیگری احتیاج ندارید و می‌توانید در هر جایی آن را انجام دهید. بهتر است که ابتدا با سرعت کم شروع کرده و به تدریج به سرعت راه رفتن‌تان بیفزایید. راه رفتن نوعی ورزش هوازی است که ضربان قلب و گردش خون را افزایش می‌دهد و قلب را تقویت می‌کند. در نتیجه اکسیژن و مواد مغذی بیشتری به ارگان‌های بدن می‌رسد. علاوه براین توانایی شش‌ها برای دریافت اکسیژن را افزایش داده و فشار خون و چربی‌های بدن را کاهش می‌دهد.


 

حوصله ورزش ندارید؟

هنگام ورزش كردن فیلم ببینید

اگر حس و حال ورزش ندارید می‌توانید برای سریع‌تر گذراندن آن به طور همزمان کارهای مورد علاقه‌تان را انجام دهید. برای مثال زمانی که درحال استفاده از تردمیل هستید می‌توانید درگوشی تلفن یا تبلت‌تان یک فیلم نگاه کنید یا هنگامی که مشغول راه رفتن هستید می‌توانید به دوست یا یکی از افراد فامیل تلفن کنید. همچنین وقتی درحال پا زدن روی دوچرخه ثابت هستید می‌توانید کتاب بخوانید. به این صورت گذر زمان را حس نخواهید کرد و تا چشم به هم بگذارید به اندازه کافی ورزش کرده‌اید.


 

121643_238

وقت ورزش كردن ندارید؟

پیاده سرکار بروید

برای انجام دادن فعالیت بدنی و ورزش همیشه نیاز به زمان خاص، لباس و وسایل ورزشی وجود ندارد. حتی کوچک‌ترین فعالیت و حرکت بدنی هم از اهمیت برخوردار است. در محل کارتان هر یك ساعت یک بار از صندلی خود بلند شوید و به خود کش و قوسی بدهید. بعد به طرف آب‌سردکن بروید و آب بنوشید. در ساعت ناهار هم برای مدت کوتاهی سریع راه بروید. سعی کنید به جای استفاده از اتومبیل از دوچرخه استفاده کنید یا پیاده به محل‌کار بروید.


 

هیجان ندارید؟

ورزش های جدید را امتحان کنید

دکتر گوردن توماسلی، مدیر گروه قلب دانشگاه  جان هاپکینز می‌گوید: «اگر ورزش کردن برایتان حالت انجام وظیفه پیدا کند به احتمال زیاد دیگر آن را انجام نخواهید داد. ورزش‌ها و فعالیت‌های بدنی مختلفی را امتحان کنید تا بالاخره فعالیت مورد علاقه خود را پیدا کنید.» شاید ورزش کردن در باشگاه ورزشی یا کلاس ایروبیک پس از مدتی برایتان کسل‌کننده و باعث شود که انگیزه خود را از دست بدهید. حتی ترس را کنار بگذارید و ورزش‌های مهیج مانند اسکی و اسکیت یا ورزش‌های آرامش بخش مانند شنا و یوگا را امتحان کنید.


 

زنگ خطر کی به صدا در می‌آید؟

از پزشک خود سؤال کنید که ضربان قلب‌تان در هنگام ورزش کردن چقدر باید باشد. سپس زمانی که فعالیت بدنی دارید ضربان قلب‌تان را اندازه بگیرید. اگر خیلی کند باشد به این معنی است که از ورزش‌تان سود چندانی نبرده‌اید. اگر بیش از حد سریع باشد یعنی شما درمعرض خطر عوارض قلبی قرار دارید. پزشکان بیشتر اوقات به افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی اجازه می‌دهند هر زمان که می‌خواهند شروع به ورزش کنند اما افرادی که دچار ضربان قلب نامنظم یا گرفتگی رگ‌های قلبی هستند ابتدا باید با استفاده از دارو وضعیت خود را بهبود بخشند. مراکز توانبخشی هم می‌توانند بسیار کمک‌کننده باشند.  یک متخصص می‌تواند برنامه ورزشی مناسبی را برای فرد فراهم کند و در هنگام ورزش مراقب باشد تا خطری او را تهدید نکند. اگر با ورزش کردن احساس درد، تنگی نفس و خستگی شدید می‌کنید همان لحظه ورزش را متوقف کنید و قبل از شروع دوباره با پزشک خود مشورت کنید. ممکن است برای بررسی وضعیت و جلوگیری از مشکلات جدید لازم باشد چند تست انجام دهید.

ممكن است وسط ورزش سكته كنید؟

متخصصان معتقدند ورزش کردن در بیشتر مواقع برای افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی مانند ضربان غیرمعمول قلب یا نجات‌یافتگان از سکته قلبی مفید است. با این حال ممکن است که باز هم قبل از ورزش احساس نگرانی پیدا کنید. حتما تاکنون درمورد داستان‌های نگران‌کننده افرادی که در هنگام دویدن یا تنیس بازی کردن دچار سکته قلبی شده‌اند، شنیده‌اید. تکلیف چیست؟ دکتر استز می‌گوید: رسانه‌ها همیشه این داستان‌ها را انعكاس می‌دهند. این رویدادها خیلی غم‌انگیز است اما در حقیقت تعداد افرادی که در خانه خود سکته می کنند با تعداد افرادی که در هنگام ورزش سکته می‌کنند قابل مقایسه نیست و سکته در زمان ورزش خیلی كمتر است.

دکتر توماسلی معتقد است داشتن مشکل قلبی باعث نمی‌شود که اجازه ورزش کردن نداشته باشید. بلکه فقط لازم است قبل از شروع به ورزش توسط پزشک معاینه شوید. ممکن است متخصص قلب لازم بداند که قبل از ورزش چند تست روی شما انجام دهد و یا نکاتی را به شما گوشزد کند. همچنین لازم است که ابتدا با سرعت کمتر و ورزش‌های سبک‌تر شروع به کار کنید. اگر اضافه وزن شدید داشته باشید و ناگهان شروع به انجام ورزش‌های سنگین کنید تنظیم هورمون‌هایتان به هم خواهد ریخت. اگر مبتلا به ضربان قلب غیرمعمول هستید، شروع ناگهانی ورزش‌های شدید یا ورزش کردن برای مدت طولانی می‌تواند باعث ایجاد عوارض شود. به جای این کار بهتر است 5 تا 10 دقیقه ورزش در روز را شروع کرده و به تدریج به زمان آن بیفزایید.