index

. چاي سبز باعث تقويت حافظه شده و براي افراد افسرده يك داروي ضد افسردگي است. زيرا نوشيدن چاي سبز باعث نشاط و سرزندگي مي شود

در بین چای ها بطورکلی می توان گفت نوشیدن چای معمولی طرفداران زیادی دارد. اما به جز چای معمولی چای های گیاهی دیگری هم هستند که جنبه دارویی دارند.، چای سبز یک نوشیدنی برای تنظیم نمودن اکثر ناهنجاریهای متابولیسم است و می تواند بشدت بر افرادی با قند خون بالا ، چربی خون ، چربی کبد ، غلظت خون ، فشارخون بالا و نظایر آن مفید باشد .  افزایش کلسترول بد خون  یک مشکل همه گیر شده است و چای سبز می تواند مفید تر از هر فرآورده ای باشد .

بررسی ها نشان می دهند دانشمندان با انجام مطالعات و آزمایشاتی بر روی زنان دریافتند آن دسته از زنانی که بعد از سن 30 سالگی روزانه یک فنجان چای می نوشند از آرامش اعصاب بیشتری برخوردار هستند و میزان مبتلا شدن به بیماری های مختلف نیز در ان ها کمتر است.

گفتنی است،چای سبز از آسیب های بوجود آمده بر اثر آلاینده ها جلوگیری میکند و اثر سم زدایی بسیار خوبی را می تواند داشته باشد و در آلودگی هوا در فصل پاییز و زمستان از ورود مواد آلوده و باکتریایی به بدن زنان جلوگیری می کند.