8caus

برای از بین بردن دایره های تیره دور چشم، شیوه های خانگی زیر می توانند خیلی موثر باشند.این شیوه ها را تست کنید و نتیجه مفید آن را ببینید

 

گوجه فرنگی

یکی از روش های مفید برای کاهش و حتی رفع حلقه های سیاه دور چشم، استفاده از گوجه فرنگی است.برای اینکار کافی است که با یک یا دو عدد گوجه فرنگی را با یک قاشق غذاخوری آب لیمو و کمی آرد و میزان بسیار کمی زردچوبه، خمیری نرم آماده کرده و آن را در محل تیرگی بگذارید.

20-10 دقیقه تامل کرده و سپس با آب به آرامی این خمیر را پاک کنید.

انجام 2 تا 3 بار در هفته تیرگی اطراف چشم را به نحو چشمگیری برطرف خواهد ساخت.

خیار و سیب زمینی

برشی از خیار تازه و سیب زمینی را در قسمت تیرگی دور چشم بگذارید.آب خیار و سیب زمینی هم همین تاثیر را خواهد داشت.می توانید از گوش پاکن  برای اینکار استفاده کنید.

روغن بادام

روغن بادام برای پوست‌های حساس و ظریف اطراف چشم بسیار مفید است. این روغن را شب قبل از خواب روی پلک و دور چشم بمالید و صبح روز بعد با آب سرد آن را بشویید. حداقل به مدت یک ماه این کار را تکرار کنید، خواهید دید که حلقه‌های تیره زیر چشم تا حد بسیار زیادی محو شده اند.اینکار نه تنها باعث تسکین چشم می‌شود بلکه حلقه‌های تیره دور چشم را نیز کاهش می‌دهد. در ضمن روغن بادام مژه ها را هم تقویت خواهد کرد.نعناع تازه خرد شده را به مدت 5 یا 10 دقیقه روی تیرگی قرار دهید و سپس به آرامی آن را با یک پارچه تمیز و سرد پاک کنید.

پرتقال و گلیسیرین

این عمل علاوه بر از بین بردن حلقه‌های تیره چشم، باعث درخشش پوست شده و پوست اطراف چشم را نیز نرم و صاف تر از گذشته خواهد کرد.

منبع-mahsho