prostate
دکتر سلام- ماه نوامبر  بالا بردن آگاهی در مورد مسائل مربوط به سلامت مردان است،  دکتر Umesh Oza، یک اورولوژیست  در بمبئی درباره علل و نشانه های بزرگ شدن پروستات توضیحاتی می دهد. 

 

بزرگ شدن پروستات چیست؟
با افزایش سن، غده پروستات هر مرد  بزرگتر می شود. این غده  بین مثانه و میزراه  واقع  شده است، . اگر شما با مجرای ادرار آشنا نیست، آن  لوله ای است که ادرار را از مثانه به خارج از بدن می فرستد. اگر غده پروستات  در سمت درونی رشد  کند، می تواند به  مجرای ادرار  فشار وارد آورد، و باعث انسداد و جلوگیری از عبور ادرار شود. با این حال، مواردی وجود دارد که در آن بزرگ شدن پروستات است و انسدادی نیست. در این موارد، بزرگ شدن پروستات مضر نیست و فرد نیاز به درمان ندارند.

در چه سنی مردان  به این بیماری مبتلا می شوند؟ آیا مردان جوان را هم مبتلا میکند؟
پروستات  پس از سن 40 سالگی  بزرگتر  می شود با این حال، معمولا  تا سن 60 سالگی مشکل ساز است. این بیماری در مردان جوان به ندرت دیده می شود .

علل بزرگ شدن پروستات چیست؟
تئوری های مختلفی در مورد علت بزرگ شدن پروستات وجود دارد، اما تغییرات هورمونی مرتبط با سن علت اصلی بوجود آمدن آن است

علائم و نشانه های بزرگ شدن پروستات چیست؟
علائم بزرگ شدن پروستات متغیر هستند و مواقعی وجود دارد که بیمار بدون علامت است اما در بیماران علامت دار، بعضی از این علائم عبارتند از:
• مشکل در دفع ادرار.
جریان ضعیف ادرار.
• مشکل در آغاز ادرار کردن .
ادرار  بیش از حد معمول طول میکشد.

نگهداری ادرار (ناتوانی در دفع ادرار).
عفونت دستگاه ادراری.
خون در ادرار.

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع و آدرس hiDoctor.ir مجاز می باشد