potato2
تاکنون فکر کردید که با سیب زمینی می شود بسیاری از بیماری های گوناگون را مداوا کرد .


سیب زمینی طبعیت سرد دارد بنابراین می توان از دارچین، زنجبیل، آویش، نعنا، فلفل سیاه، زیره و گلپر می توان به عنوان مصلح آن نام برد. (موادی که بهتر است همراه آن خورده شود که طبیعت آن را متعادل کرده و سردی آن را بگیرد)
    اورتوپدی به نام سیب زمینی:
مخلوط سیب زمینی آب پز با جوشانده گیاهان و دانه های لعاب دار مانند قدومه یا اسپرزه و غیره بر روی ورم ها، التهاب های سطحی، کوبیدگی ها، ضرب خوردگی ها، ورم حاد انگشتان، اثر شفابخش دارد.
برای درمان ضرب خوردگی می توان ۲۰۰ گرم سیب زمینی پوست کنده را پخته و پس از له کردن، در پارچه نازکی بریزید و وقتی دمای آن معتدل شد، روی عضو ضرب خورده بگذارید.
مخلوط سیب زمینی خام رنده شده با روغن زیتون، مرهمی مفید برای معالجه مفاصل دردناک است.
برگ و ساقه، گل و میوه سیب زمینی سمی است و با خوردن آن، مسمومیت ایجاد می شود اما در استعمال خارجی برای تسکین دردهای روماتیسمی و عصبی به کار می برند.
    سیب زمینی و تخصص گوارش!
آب سیب زمینی خام در مورد زیادی اسید معده، انواع زخم های معده و اسهال کاربرد دارد
همچنین آب سیب زمینی خام برای درمان زخم معده مفید است. چون مزه سیب زمینی خام نامطبوع است، می توان آن را با عسل یا آب گوجه فرنگی یا هویج مخلوط کرد و مصرف نمود.
کسانی که زخم معده دارند از پوره سیب‎زمینی به‎عنوان غذا استفاده کنند.

برای درمان اسهال سوپ سیب زمینی را با شیر بپزید و میل کنید، اسهال سریع متوقف می شود .
مخلوط سیب زمینی خام رنده شده با روغن زیتون، برای معالجه بواسیر، مفید است.
جوشانده سیب زمینی مخلوط با دم کرده شیرین بیان، ادرارآور است و برای اشخاصی که به سنگ کلیه و مثانه و بند آمدن ادرار مبتلا هستند، مفید است.
    سیب زمینی یا متخصص پوست و زیبایی!
آب سیب‎زمینی خام نرم کننده بافت‎ها و التیام‎بخش زخم‎هاست.
اگر بخواهیم از سیب زمینی در درمان خارش استفاده کنید باید ۲۰۰ گرم آن را پوست بکَنید و آب پز کنید و پس از له کردن به صورت پوره در آورید و در پارچه نازکی ریخته و به محض ملایم شدن دمای آن، روی محل مورد نظر قرار دهید.
سیب زمینی رنده شده و خشک شده را اگر به صورت پودر در آورید برای تسکین سوختگی های بدن، خراش های سطحی پوست و بیماری اگزما اثری معجزه آسا دارد.
روی سوختگی های سطحی به سرعت سیب زمینی خام رنده شده بگذارید و این کار را دو ساعت به دو ساعت تکرار کنید، سوختگی خیلی زود التیام می یابد.
برای بازشدن دمل و کورک سیب‎زمینی خام را رنده کرده با روغن زیتون مخلوط نموده و روی دمل بگذارید.
سیب‎زمینی خام رنده شده برای ورم و ترک‎خوردگی‎هایی که در اثر سرما به‎وجود می آید، مفید می‎باشد.
اگر می‎خواهید پوستی نرم و لطیف داشته باشید سیب‎زمینی را به‎صورت خام رنده کرده در مخلوط‎کن خوب مخلوط کنید کمی گلاب به آن اضافه نموده در حمام این محلول را به پوست بمالید و آهسته ماساژ دهید و هفته‎ای یک‎بار به همین ترتیب از سیب‎زمینی پخته استفاده کنید.
برای درمان آفتاب‎سوختگی نیز از ماسک سیب‎زمینی خام رنده شده، استفاده کنید.
سیب‌زمینی‌ خام رنده شده را با مقداری عسل مخلوط کرده و برای رفع چروک‌های پوستی و هرگونه لکه‌ پوستی ناشی از افزایش سن، آن را روی پوست بمالید.
ماسک سیب‎زمینی برای صورت‎های چرب و جوش‎دار: آب سیب‎زمینی ۳ قاشق غذاخوری + ماست شیرین ۲ قاشق + آرد جو یا جوانه گندم کمی. مواد را خوب مخلوط کرده روی جوش‎های صورت بگذارید.
ماسکی ساده برای پوست‎های چرب: آب سیب‎زمینی + اسفرزه یک قاشق که به‎صورت لعاب درآید روی پوست بگذارید باعث از بین بردن براقی پوست که در اثر چربی است می‎شود.

منبع- به دخت