167224158-638x465

دوست دارید  وزنتان را کم کنید  یا اینکه دوست دارید از ناراحتی های  دستگاه گوارش رها شوید؟ برای نائل شدن به هر یک از این خواسته ها، می‌توانید از یک اسموتی کمک بگیرید.

برای مرطوب شدن و آب‌رسانی به پوست

اسموتی انبه

چه کسانی بنوشند؟

افراد مبتلا به خشکی پوست و تمامی افرادی که در آب و هوای خشک و آلوده زندگی می‌کنند.

388589_366

چطور درست کنیم؟

مواد لازم:  یک‌دوم فنجان یخ / یک‌دوم لیوان ماست /  یک‌دوم لیوان انبه خرد شده و منجمد/   یک قاشق مرباخوری روغن ماهی /   یک‌دوم لیوان آب پرتقال/  چند برگ نعناع.

– تمامي مواد را در مخلوط‌كن بریزید تا ترکیب یک‌دستی به دست آید. برای اثربخشی روی پوست می‌توانید‌روزانه یک لیوان از این ترکیب را ترجیحا صبح‌ها مصرف کنید.

چه خاصیتی دارد؟

انبه باعث آبرسانی به پوست می‌شود و از ایجاد آکنه جلوگیری می‌کند. این میوه خوش‌طعم با چروک پوست هم مبارزه می‌کند.


کاهنده قندخون، تنظیم کننده میزان انسولین خون، کاهنده وزن

گرین اسموتی

چه کسانی بنوشند؟

افراد مبتلا به دیابت نوع 2 و افراد مبتلا به ناتوانی تحمل گلوکز
388590_513

چطور درست کنیم؟

مواد لازم:  شش تا هشت برگ اسفناج/  یک عدد خیار  کوچک /  یک‌‌دوم ساقه کرفس/  دو عدد توت‌فرنگی منجمد شده /  یک‌دوم فنجان زغال‌اخته یا تمشک منجمد شده/  یک قاشق چای‌خوری دارچین / یک قاشق غذاخوری دانه کتان / سه قاشق غذاخوری آرد جو دوسر /  یک قاشق غذاخوری پودر کاکائو/ یک‌چهارم فنجان شیر.

– تمامی موارد را در مخلوط‌کن، مخلوط کنید تا ترکیب یکدستی به وجود بیاید. مخلوط حاصل در حدود یک لیوان می‌شود اما روزانه ناشتا یک استکان از آن مصرف شود.

چه خاصیتی دارد؟

طبق مطالعات، استفاده از گیرین اسموتی به طور منظم، به‌طور معناداری سبب کاهش مصرف مواد قندی و بی‌ارزش، کاهش اشتهای کاذب و کاهش کالری دریافتی روزانه می‌شود.


رفع‌کننده نفخ معده

اسموتی توت‌فرنگی و بابونه

چه کسانی بنوشند؟

افراد مبتلا به ورم معده،  افراد مبتلا به کولیت و افراد مبتلا به سندرم روده تحریک‌پذیر

388591_487

چطور درست کنیم؟

مواد لازم: یک‌دوم فنجان دمنوش بابونه/  یک فنجان توت‌فرنگی /  یک فنجان آناناس /  یک فنجان ماست پروبیوتیک /   یک قاشق مرباخوری عسل / یک‌دوم فنجان یخ . تمام ترکیبات گفته شده را در مخلوط‌کن، مخلوط کنید. بهترین زمان مصرف، قبل از وعده ناهار یا وعده شام است.

چه خاصیتی دارد؟

بابونه جزء ترکیباتی است که می‌تواند مشکلات گوارشی شما را کمتر کند. به ویژه زمانی‌که با ماست پروبیوتیک، عسل ترکیب می‌شود از طریق افزایش جمعیت باکتری‌های مفید کولون و کاهش باکتری‌های مضر تولیدکننده گاز، سبب کاهش تولید گاز و نفخ می‌شود.


کاهنده فشارخون،کاهنده چربی خون

اسموتی چغندرخام

چه کسانی بنوشند؟

افراد مبتلا به پرفشاری خون، افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی- عروقی و افراد مبتلا به هایپر کلسترولمی
388592_807

چطور درست کنیم؟

مواد لازم: یک‌دوم فنجان آب هویج شیرین نشده / یک‌چهارم فنجان زغال‌اخته یا تمشک منجمد شده /  یک‌چهارم فنجان چغندر خام پوست‌کنده و رنده شده  / یک‌چهارم فنجان سیب پوست کنده / یک‌چهارم فنجان بادام خام /  یک‌سوم فنجان یخ خرد شده / یک‌دوم قاشق چای‌خوری آبلیمو /  به میزان نیاز زنجبیل.

تمامی مواد را در مخلوط‌کن، مخلوط کنید تا ترکیب یکدستی به وجود بیاید. مخلوط حاصل در حدود یک لیوان می‌شود اما روزانه ناشتا یک استکان از مخلوط را مصرف کنید.

چه خاصیتی دارد؟

طبق نتایج مطالعه‌ای که در مجله انجمن قلب ایالات متحده به چاپ رسید، افرادی که به طور منظم به مدت 15 روز از اسموتی چغندر خام استفاده کردند، فشار خون‌شان به طرز معناداری کاهش یافت. چغندر منبع بسیار خوبی از نیترات است که پس از هضم، نیترات موجود در آن به اکسیدنیتریک تبدیل می‌شود. این ترکیب از طریق گشاد کردن و اتساع عروق خونی، سبب کاهش فشار خون می‌شود.


برای سوزاندن چربی‌ها و کاهش وزن

اسموتی سیب و لیموترش

چه کسانی بنوشند؟

افراد مبتلا به اضافه وزن و انواع چاقی، بیماران قلبی- عروقی، بیماران دیابتی، بیماران مبتلا به کبد چرب و ورزشکاران.

388593_563

چطور درست کنیم؟

مواد لازم: یک‌دوم فنجان یخ /   یک عدد سیب/  دو عدد لیموترش تازه. مواد را در مخلوط‌كن بریزید تا آبميوه يكدستي حاصل شود.

اين آبميوه باید 20 دقيقه قبل از صرف غذا مصرف شود.

چه خاصیتی دارد؟

سيب موجود در این اسموتی باعث پایين آمدن فشار و قند خون شده و توليد انسولين را هم كاهش مي‌دهد. مقدار بسيار بالاي پکتين موجود در سيب، از طریق افزایش متابولیسم سبب افزایش سرعت سوزاندن چربی‌ها می‌شود. ليموترشی که در این ترکیب وجود دارد هم باعث پایين آمدن فشار خون و گلوكز خون شده، توليد انسولين را كاهش مي‌دهد.


از بین برنده یبوست

اسموتی آلو

چه کسانی بنوشند؟

افراد مبتلا به یبوست

388594_214

چطور درست کنیم؟

مواد لازم: شش عدد آلو (آلوی خورشی) /  یک فنجان آب سیب / یک فنجان یخ / یک فنجان ماست/  یک‌چهارم قاشق چای‌خوری دارچین /  مقداری جوز هندی.

تمام ترکیبات را همراه آن مخلوط کنید. این مخلوط باید اول صبح ناشتا مصرف شود. در صورت نیاز می‌توانید عصر هم از آن استفاده کنید.

چه خاصیتی دارد؟

اگر سیستم گوارش شما کمتر از سه‌بار در هفته کار کند، شما در معرض ابتلا به یبوست هستید. در این حالت مدفوع کوچک، خشک و دفع آن با درد و سختی همراه است. با مصرف این اسموتی می‌توانید آرام‌آرام از شر مشکل‌تان خلاص شوید.

منبع-مجله سیب سبز