kist-moghavemat-ansolin

کاهش  وزن با کیست تخمدان  به دلیل سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) بسیار مشکل است. در حالی که برخی از اشخاصی که دچار PCOS  هستند هیچ مشکلی برای لاغری ندارند، هورمون های این بیماری لاغری و رسیدن به وزن دلخواه را دشوار کرده است. متأسفانه شاید  شما در یک چرخه گیر کنید که در آن به دلیل چاقی   وضعیت PCOS شما وخیم تر می شود و کیست ها نیز باعث  چاقی تان خواهد شد.با این حال با یک برنامه مناسب باید برای کاهش وزن داشته باشید

برای یک معاینه کامل به دکتر خود مراجعه کنید. برخی از افراد با PCOS مقاومت به انسولین را تجربه کرده اند که کاهش وزن را مشکل می کند. دکتر باید با آزمایش خون مطمئن شود که شما به PCOS مبتلا هستید و آیا مقاومت به انسولین دارید یا نه. از دکتر خود در مورد هرگونه توصیه ای برای کاهش وزن و یا هشدار در مورد خودتان سؤال کنید. مثلا ممکن است با توجه به شرایط جسمی تان قادر به انجام برخی ورزش ها نباشید.

ببینید آیا دارو برای تان مناسب است. اگر چه درمانی برای PCOS وجود ندارد اما ممکن است دکتر برایتان دارو تجویز کند. ممکن است متفورمین به کسانی که مقاومت به انسولین دارند برای کنترل سطح انسولین و کاهش وزن کمک کند.

برای کاهش وزن یک رژیم غذایی در پیش بگیرید. اگر می خواهید با وجود PCOS وزن کم کنید نیاز به مصرف غذاهای سالم دارید. با وجود مقاومت به انسولین ممکن است با یک رژیم کم کربوهیدرات به موفقیت دست پیدا کنید. دیگران ممکن است انعطاف بیشتری در رژیم خود داشته باشند اما شما باید در خوردن غلات کامل، سبزیجات، میوه ها و پروتیین بدون چربی تمرکز کنید. یک متخصص تغذیه می تواند به شما برای برنامه ریزی یک رژیم غذایی با توجه به محدوده کالری مناسب برای شما و از دست دادن وزن کمک کند.

سطح فعالیت های خود را برای سوزاندن کالری بیشتر بالا ببرید. تمرینی که از انجامش لذت می برید انتخاب کنید و به آن بچسبید و آن را جزو روال زندگی خود کنید.

با افراد دیگری که مانند شما چنین مشکلی دارند در ارتباط باشید و مشورت کنید. ممکن است با همراهی یک یا چند نفر بهتر نتیجه بگیرید.

منبع-phow