magnesium-fb-ready-.001

کمبود منیزیم ، عاملی خطر زا در ایجاد پوکی استخوان باشد پتاسیم، منیزیم، فسفر، کلسیم و ویتامین Dنقش موثری در پیشگیری از پوکی استخوانهایمان دارند.

مطالعات جدید دانشمندان نشان می دهد منیزیم مانند کلسیم نقش بسیار مهمی در سلامت استخوان ها دارد. منیزیم نیز مانند کلسیم در سلامت استخوان کودکان نقش مهمی را ایفا می‌کند. واضح است که منیزیم برای سلامت استخوان بزرگسالان بسیار اهمیت دارد. در این راستا تحقیقاتی نیز درباره تأثیر مواد مغذی مختلف بر استخوان کودکان و بزرگسالان صورت گرفته است.

منیزیم از ریزمغذی‌هایی است که به جذب کلسیم کمک کرده و یکی از ضروری‌ترین املاح می‌باشد که باید بطور روزانه در رژیم غذایی گنجانده شود. این عنصر نقش حیاتی در حفظ سلامت استخوان‌ها و دندان دارد.

بررسی ها نشان می دهند، دانشمندان با مطالعات و بررسی آزمایشاتی بر روی داوطلبان زیادی دریافتند منیزیم می تواند از پوکی استخوان پیشگیری کند و نقش مهمی حتی بیشتر از کلسیم در پیشگیری از شکستگی و پوکی استخوان دارد.

نتایج مطالعات نشان می دهند، مکمل های منیزیم و مواد غذایی مانند غلات، گندم، انواع آجیل عا سرشار از منیزیم می باشند و برای افزایش قد کودکان اضافه کردن منیزیم همراه با لبنیات در رژیم غذایی ضروری است.