senior-flu-prevention

انجام حرکات ورزشي دشوار بدن را قوي کرده و خطر ابتلا به آنفلوآنزا را کاهش مي دهد. انجام ورزش هاي هوازي شديدي مانند دويدن يا دوچرخه سواري که ضربان قلب را بالا برده، باعث تعريق و افزايش تنفس و سرعت آن مي شود، از جمله راه هايي هستند که بروز آنفلوآنزا را تا حد زيادي کاهش مي دهد. 

مدیر گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: سالمندان در ایام سرد سال می‌توانند با انجام فعالیت‌های ورزشی کمتر به سرماخوردگی دچار شوند.مریم پور آدینه ما افزود: سالمندانی که حداقل سه مرتبه در هفته ورزش می‌کنند، دو برابر کمتر از سالمندانی بیمار می‌شوند که هیچ گونه حرکت ورزشی انجام نمی‌دهند.

وی ادامه داد: انجام ورزش سبک و متوسط مانند پیاده روی به مدت 30 تا 45 دقیقه و سه تا پنج روز در هفته می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند و از بروز سرماخوردگی سالمندان جلوگیری کند.

پور‌آدینه با اشاره به این که ورزش موجب افزایش سطح ایمنی بدن می‌شود، اظهار کرد: تحرک در سالمندان مقاومت بدن را افزایش داده و از طرفی با افزایش ترشحات بزاقی از ورود عوامل بیماری زا و بروز بیماری در دستگاه تنفسی فوقانی جلوگیری می‌کند.