hair

دانه های شنبلیله در رویش موهای تازه بسیار موثر است.یک قاشق سوپخوری از این دانه معجزه گر را  با مقدار کمی آب به شکل خمیری نرم تهیه کنید.این خمیر را بر روی پوست سر به زده به ملایمت ماساژ دهید.تا وقتی که دانه های شنبلیله بر روی موها هنوز خیس است، احتیاجی نیست موها را بشویید.بعد از خشک شدن این دانه ها، موها را با شامپوی ملایمی بشویید تا دانه های شنبلیله کاملا از روی موها برداشته شوند.

دانه های شنبلیله موجب ضخیم تر شدن تارهای مو وقطع ریزش موها خواهد شد.

روغن و شیر نارگیل تاثیر چشمگیری بر رشد موهای جدید خواهد داشت.شبها موها و پوست سر را به آرامی ماساژ داده و صبح موها را بشویید.

می توانید روغن نارگیل را با کمی آب لیمو مخلوط کرده و آن را بر روی پوست سر ماساژ دهید.اگر هر روز این کار را تکرار کنید به نتیجه مطلوب دست خواهید یافت.آب بجوشانید .پس ار سرد شدن، آن را صاف کرده و هر شب موهای خود را با آن ماساژ دهید.

کمی ریشه گزنه را خرد کرده و با یک چهارم لیتر آب در ظرفی بجوشانید و بعد از سرد شدن، پوست و موی سر را با آن ماساژ دهید.

20 گرم رزماری را در مقداری آب جوشانده و پس از سرد شدن بر روی موها و پوست سر ماساژ دهید.

15 گرم گل شاه پسند را در یک لیتر اب به مدت 20 قیقه بجوشانید و بعد از حمام، با این آب موها را بشویید.

مخلوط  گیاه یونجه و کمی برگ کاهو  و 2 عدد هویج هم در رشد موهای جدید بسیار موثر است.این مخلوط را در مخلوط کن آماده کرده و سریع آن را مصرف کنید.

آب جوش را آماده کرده و برگ ها شمعدانی را به مدت 10 دقیقه در آن بجوشانید.حالا آن را صاف کرده و بعد ار سرد شدن بر روی پوست و موی سر ماساژ دهید.

آلوئه ورا را فراموش نکنید.این گیاه فوق العاده، علاوه بر تقویت و رشد بهتر موها، PH پوست سر را متعادل ساخته و روزنه ها را پاکسازی می کند.

صد میلی لیتر سرکه و 250 گرم گزنه خرد شده را در یک لیتر آب ریخته و نیم ساعت آن را بجوشانید.حالا آن را صاف کرده و پس از سرد شدن، آن را  همانند یک لوسیون گیاهی موثر، برای موهای تازه شسته شده استفاده کنید.

منبع-مه شو