30thbirthday_cake_candles_veronika
مشکلات مالی می‌تواند منجر به بیخوابی، افسردگی، و رفتارهای اعتیادی مثل مصرف موادمخدر و…شود. برای کنار آمدن با این مشکلات لازم است قبل از اینکه آن کنترل شما را به دست گیرد، شما کنترل آن را به دست گیرید.

افرادی که وارد چهارمین دهه از زندگی می شوند باید در برخی از نگرش های اقتصادی پیشین تجدید نظر کنند.

 زندگی در دوران نوجوانی و اوایل دوران جوانی حداقل از نظر مالی خوشایند است چرا که اگرچه درآمد فرد در این سنین چندان زیاد نیست و عمدتا به پول توی جیبی وابسته است اما نیازهای فرد نیز قابل کنترل هستند و حداقل نگرانی کمی نسبت به آینده وجود دارد. در همین دوران باورهایی مربوط به مسایل مالی در فرد شکل می گیرند که البته باید تا پیش از سی سالگی آن ها را رها کرد، در غیراینصورت شاید خسارت هایی به زندگی مالی فرد وارد شود. وبسایت بیزنس اینسایدر، فهرستی از باورهایی را تهیه کرده که باید تا پیش از سی سالگی با آن ها خداحافظی کنید. به همین خاطر شاید بتوان گفت که مخاطب این مطلب کسانی هستند که آرام آرام به سی سالگی نزدیک می شوند.

1- تا زمانی که حقوقم کافی است، ایرادی ندارد که از شغلم متنفر باشم

در سنین پایین کسب درآمد و کار کردن به خودی خود جذاب است چرا که باعث می شود فرد در میان همسالانش از دست به نقدی بیشتری برخوردار شود به همین خاطر جوانان معمولا توجه چندانی به ماهیت شغلی که انجام می دهند ندارند، اما برای یک زندگی طولانی مدت، انجام کاری که آن را دوست ندارید یا از آن متنفر هستید بیش از حد زجر آور خواهد بود. پس اگر شغلی دارید که شما را آزار می دهد، شاید بهتر باشد آن را تغییر دهید. اگر از شجاعت کافی برای این کار برخوردار نیستید، مرور زندگی افراد موفق که در جوانی راه خود را انتخاب کرده اند، می تواند الهام بخش باشد.

2- لازم نیست حواسم به دخل و خرجم باشد

غیرمسوولانه خرج کردن بخشی از زندگی در نخستین سال های جوانی است. اینکه ندانید چقدر پول در حسابتان دارید و یا ناگهان همه پولتان را صرف خرید یک تبلت بکنید، در دوران بیست سالگی مشکل چندانی را ایجاد نخواهد کرد اما هنگامی که به سی سالگی نزدیک می شوید، ادامه این روند غیرممکن خواهد بود. پس اگر در اواسط دهه سوم زندگی به سر می برید، بهتر است نوشتن مخارج، مرور دایم موجودی حساب و کارهایی کسل کننده از این دست آغاز کنید و پس از آن سراغ پس انداز کردن بروید. چاره ای نیست، باید پس انداز کردن را بیاموزید.

3- برای سرمایه گذاری کردن بی تجربه هستم

در دورانی که میلیاردهایی مانند مارک زوکربرگ (موسس فیس بوک) در آن حضور دارند، دیگر حرف زدن از اینکه جوانان نمی توانند در  مسایل مالی موفق شوند چندان قابل دفاع به نظر نمی رسد. پس دلیلی ندارد از سرمایه گذاری هراس داشته باشید، و البته به خاطر داشته باشید که سرمایه گذاری کردن بدون مطالعه و دانش همواره خطرناک است، ربطی هم به سن و سال ندارد.

4- می توانم مثل سابق غذا بخورم

این توصیه ارتباطی با مسایل مالی ندارد اما شاید تناسب اندام فرصت های شغلی بهتری را برای شما به همراه بیاورد. وقتی فرد 30 ساله می شود، متابولیسم بدن او نیز کاهش می یابد و در نتیجه فرد اگر در تغییری در شیوه غذا خوردن ایجاد نکند، اضافه وزن پیدا خواهد کرد. به همین خاطر در چهارمین دهه زندگی، دیگر نمی توان مانند گذشته ها پرخوری کرد و چاق نشد. پس تغییر در شیوه غذا خوردن را نیز در برنامه کاری خود قرار دهید.