Food

تهیه غذای سالم برای یک شخص کاری مشکل به نظر می رسد. بسیاری، افراد بخصوص در وعده شب خوراک هایی می خورند که سالم نیستند و یا خارج از منزل غذای آماده می خورند فود می خورند

-با خرید مقادیر کم مواد غذایی فاسد شدنی و غذاهایی که قابل فریز شدن هستند، خریدی عاقلانه داشته باشید و اینگونه می توانید از خوردن اجباری مواد غذایی ای که داخل یخچال در حال خراب شدن هستند، جلوگیری کنید. سبزیجات متنوع و سالم را به مقدار مورد نیاز بخرید.

-از هر گروه غذایی، غذایی را انتخاب کنید تا غذای شما تمام مواد مغذی را داشته باشد: سبزیجات، نشاسته، غلات و پروتئین. از آنجایی که می خواهید تنها برای یک نفر غذا درست کنید، مقداری زیاد غذا از تمام گروه های غذایی آماده کرده و در بسته بندی های یک نفره آنها را فریز کنید تا در وعده های مختلف خورده شوند.

-میوه های فریز شده قند کمتری دارند و ماندگارتر هستند؛ میوه های خشک هم گزینه خوبی برای نگهداری هستند. میوه تازه ممکن است قبل از خورده شدن کامل، خراب شود. می توانید میوه مورد علاقه فرد را پخته و آب میوه از آن تهیه کنید.

-گیاهان و ادویه جات سالم، مثل ریحان، سیر و پیاز و همچنین میوه هایی چون لیمو ترش، آناناس و فلفل های مختلف را مورد استفاده قرار دهید. پودر مواد ذکر شده هم جواب می دهد.

5-غذاهای زود فاسد شدنی، مثل پاستا، برنج و مواد غذایی کنسرو شده را نپزید. در لوازم آشپزخانه، کیسه فریزر، ظرف نگهداری غذا و کاغذ فویل بگذارید تا اضافات غذاها را داخل آنها نگهداری کنید.

نکات و هشدارها

از روش های ناسالم پختن غذا، مثل سرخ کردن، به جای بخارپز کردن و یا آب پز کردن مواد، بپرهیزید.
نمک، روغن و کره کمتری در غذاها استفاده کنید.

منبع-phow