1412772_162

در این بخش با یک دندانپزشک درباره عوارض زیانبار آدامس جویدن به مدت طولانی صحبت می کنیم . ایا آدامس چاق کننده است یا لاغر کننده، و باعث بروز چه بیماریهایی می شود؟

هفته ای دو کیلو وزن کم کنید !

تا کنون بیش از 3000 نفر با این رژیم غذایی وزن خود را کاهش داده اند. این رژیم برای هر فرد با توجه به ویژگی ها و شرایط بدنی شخصی می شود و می تواند یک بار برای همیشه مسئله لاغری و کاهش وزن را برای شما حل کند. برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه سبز رنگ زیر بزنید

آدامس نوعي شيريني است كه تنها جويده مي شود و آن را نمي بلعند.

وي گفت: جويدن آدامس تا 10 برابر بزاق دهان را افزايش مي دهد و همچنين ضربان قلب را اندكي افزايش مي دهد كه باعث افزايش جريان خون به مغز و ديگر اعضاي بدن مي گردد.
وي افزود: جويدن آدامس در هر ساعت 12 كيلوكاري انرژي مي سوزاند.
وي با اشاره به اينكه جويدن زياد آدامس مي تواند عوارض مخرب نيز داشته باشد گفت: جويدن طولاني آدامس مي تواند به مفصل گيجگاه فكي آسيب رسانده و يا پركردگي هاي دندان ها را از جاي خود خارج مي سازد.
وي افزود: جويدن آدامس باعث توليد بزاق مي شود و بزاق عاملي بيرون انداختن باكتري هاي درون دهان مي باشد همچنين بزاق داراي كربنات هيدروژن مي باشد كه باعث خنثي كردن باكتري هاي دنداني يا همان پلاك ها مي گردد براي همين است كه بعضي از خمير دندان ها داراي كربنات هيدروژن است.
وي افزود: مصرف زياد براي معده خطرناك مي باشد و حتي اسهال ايجاد مي كند.