house-cleaning-stuff

تمیز کردن شیشه های کثیف، گردگیری لوازم منزل و شست وشوی بهتر لباس ها روش های خاصی دارد که همه خانم های خانه دار به دنبال یادگیری و استفاده از آن هستند. به این توصیه ها دقت کنید به احتمال زیاد از آنها استفاده خواهید کرد

همان طور که شما ظروفی مانند تابه‌ها و قابلمه‌ها را برای پاکی کامل می‌شورید تا تمیز شود، سینک نیز نیاز به شستشوی کامل دارد. کثیفی ظروف بعد از شستشو در سینک باقی می‌ماند، چربی‌ها و باقی مانده غذا‌ها خیلی ریز در سینک می‌ماند، پس بعد از تمام شدن شستشوی ظروف، سینک را به طور جدا با اسکاچ و مایع ظرفشویی یا مایع ضدعفونی کننده تمیز کنید.

کیسه زباله باید کامل پر شود و بعد بیرون ببرید.

این کار صحیح نیست و شما باید کیسه زباله آشپزخانه را زمانی که سه چهارم آن پر است، بیرون ببرید. این موضوع درباره کیسه درون جاروبرقی نیز باید انجام شود چرا که پر شدن کامل آن در مکش جارو اثر می‌گذارد.

ایرادی ندارد اگر فراموش کردم محفظه مواد شوینده ماشین ظرفشویی را ببندم

قبل از زدن دکمه روشن ماشین از بسته شدن کامل درب محفظه مواد شوینده باید مطمئن شوید. حتی اگر کمی این درب باز باشد مواد شوینده به خارج از ماشین نشت می‌کند. زمانی که شما مشغول خارج کردن ظروف مرطوب از ماشین هستید حتی اگر چند قطره آب روی زمین چکه کند، زمین آشپزخانه کفی و کثیف می‌شود. این موضوع درباره ماشین رخت‌شویی نیز صادق است.

 پوشیدن کفش‌های کثیف بیرون در خانه

با استفاده از یک پادری مناسب جلوی درب ورودی خانه، در داخل منزل یا بیرون، گرد و خاک و کثیفی کفش را تا حدی بگیرید. این کار سبب می‌شود تا شما برای تمیز کردن آن بخش نیروی کمتری استفاده کنید.

همیشه خوب است، لیف در حمام کامل خشک شود

لیف‌ها و اسفنج‌های شستشوی بدن محل پرورش کرم و مرطوبی جای خوبی برای تجمع باکتری‌ها هستند، شما باید هر سه یا چهار هفته یک‌بار لیف را بیرون بیندازید.

به طور منظم با دست و مواد شوینده لباس‌ها را می‌شویم.

از مواد شوینده مخصوص ماشین‌های رخت‌شویی برای شسشو با دست استفاده نکنید زیرا آنزیم‌های موجود در آن‌ها برای دست شما مضر است. بنابراین قبل از خرید پودر شسشو به دستی یا ماشینی بودن آن دقت کنید.

شستشوی روبالشی هر از گاهی خوب است

وقتی شما خواب هستید عرق می‌کنید، روغن‌های بدن شما در پارچه‌های رختخواب‌تان نفوذ می‌کند و در طول زمان غبار اتاق نیز به آن‌ها اضافه می‌شود. این موضوع می‌تواند موجب آلرژی و بیماری‌های پوستی شود. بنابراین شما باید پارچه‌ها و روبالشی رختخواب خود را هر هفته بشویید.

سرکه یک پاک کننده طبیعی است و برای همه چیز خوب است

سرکه تنها می‌تواند سطوح سنگ طبیعی مانند گرانیت آشپزخانه را تمیز کند، اما می‌تواند به کف‌پوش‌های چوبی آسیب بزند.

شلوار جین خود را زمانی که خیلی کثیف باشد می‌شویم

در هر فصلی بدن شما عرق می‌کند و موجب لکه‌های بی‌رنگی در شلوار می‌شود که به مرور زمان می‌تواند پارچه را پوسیده کند. شما باید شلوار جین خود را بعد از 2 یا 3 بار پوشیدن بشویید تا همیشه سالم و پاکیزه بماند. شلوارهای جذب دیگر نیز می‌توانند همین حالت را پیدا کنند، پس در شستشو معطل نکنید