88_100CalorieSnacks_banner.pngswwwr

می خواهیم لذیذترین و مغذی ترین رژیم غذایی با فقط صدکالری انرزی را به شما معرفی کنیم ،پیشنهاد می کنیم این رژیم لذیذ و دلچسب را امتحان کنید.

در این یادداشت قصد داریم، ۱۰ خوراکی خوشمزه و مغذی را به شما معرفی کنیم، که در عین دلچسب بودن، تنها دارای ۱۰۰ کالری انرژی هستند! بله، تنها ۱۰۰ کالری! قطعاً خبر خوشحال کننده‌ای خواهد بود که می‌توانید از همین امروز، ضمن ادامه دادن رژیم لاغری خود، از خوردن این ۱۰ خوراکی خوشمزه نیز بهره‌مند شوید. و اما این خوراکی‌ها؛

۱ . سیب‌زمینی پخته

باورش سخت است، اما ما درباره سیب‌زمینی صحبت می‌کنیم که ۱۰۰ کالری دارد. بخصوص اگر با پوست مصرف شود، یک غذای رژیمی خوب محسوب می‌شود. یک عدد سیب‌زمینی پخته، با توجه به فیبر موجود در آن، می‌تواند ۱۸ درصد از تغذیه لازم یک زن بالغ و ۱۲ درصد از تغذیه لازم یک مرد بالغ در یک روز را تامین کند. باید بدانید که فیبر غذایی، باعث هضم خوب و جذب مواد مغذی موجود در خوراکی‌ها می‌شود. در ضمن ۲۲۵ گرم سیب‌زمینی پخته، شامل ۱۰۰۰ میلی‌گرم پتاسیم است که تاثیرات مضر سدیم را کاهش و باعث متعادل کردن فشار خون می‌شود.

۲ . یک قوطی ماهی ساردین

ساردین شامل پروتئین، منیزیم، آهن، کلسیم، فسفر، پتاسیم، سدیم، روی و چربی ‌است. همچنین دارای ویتامین‌های ب ۶، ب ۱۲، آ، دی، ای، کا، تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین و فولات می‌باشد. به این‌ها چربی‌های اشباع شده، چربی‌های اشباع نشده و کلسترول هم اضافه کنید. چه چیز دیگری از یک خوراکی می‌خواهید؟

۳ . پنج عدد انجیر خشک

اگر تا به امروز علاقه‌ای به انجیر نداشته‌اید، از این پس این میوه جزو میوه‌های محبوبتان خواهد بود. انجیر محتوی فروکتوز و فیبرهای معدنی‌است. انجیر شامل مواد معدنی‌ای مانند پتاسیم، کلسیم، منیزیم، آهن و مس می‌باشد. همچنین این خوراکی منبع فوق‌العاده‌ای از آنتی‌اکسیدان‌ ویتامین‌های آ، ای و کا می‌باشد که نقش بسیار موثری در تامین سلامت بدن دارند. انجیر اغلب برای پاکیزگی و تقویت روده توصیه شده و همچنین با توجه به فیبر بالای موجود در آن، به عنوان مسهل طبیعی استفاده می‌شود.

۴ . ۱۳ عدد میگو، آب‌پز یا بخارپز

میگو سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها و موادغذایی ضد‌التهاب است. در ۱۱۰ گرم میگو، بیش از ۴ میلی‌گرم آستاکسانتین وجود دارد. آستاکسانتین، نوعی کاروتینوئید است که به دلیل خواص آنتی‌اکسیدان و ضدالتهابش، اخیراً مورد توجه محققان علوم پزشکی قرار گرفته‌است.

۵ . هفت تا هشت عدد بادام هندی

بادام هندی، نه تنها نسبت به تنقلات دیگر چربی کمتری دارد، در عین حال ۸۲ درصد از چربی‌های آن چربی‌های اشبع نشده بوده و از این مقدار ۶۶ درصد چربی‌های اشباع نشده مونو هستند که برای قلب مفید هستند. مطالعاتی که بر روی بیماران دیابتی انجام شده‌است نشان می‌دهد که چربی‌های اشباع نشده مونو، وقتی به همراه غذاهای کم چرب در رژیم غذایی افراد قرار گرفته‌اند، بااعث کاهش میزان تریگلیسیرید شده و افراد را از حمله قلبی در امان نگه داشته‌ است.

۶ . بیست عدد گوجه فرنگی خشک شده

ک پیاله گوجه فرنگی خشک شده (که حدود ۲۰ عدد را شامل می‌شود) ۳۹ درصد از پتاسیم مورد نیاز بدن در یک روز را تامین می‌کند، که این خود برای انقباض عضلات و انتقال پالس‌های عصبی بسیار مفید است. ۸۲ درصد آهن موردنیاز مردان و ۲۷ درصد آهن موردنیاز زنان در یک روز، در این خوراکی وجود دارد. همچنین پروتئین آن، ۲۳ درصد از نیاز روزانه بدن به تیامین و ریبوفلاوین و ۳۱ درصد نیاز روزانه بدن به اسید نیکوتین را تامین می‌کند.این ویتامین‌ها، برای تبدیل غذا به انرژی و همچنین فعالیت درست سیستم عصبی و پوست مورد نیاز می‌باشند. در ضمن می‌توانید ۱۹ درصد نیاز روزانه بدنتان به ویتامین کا را از این خوراکی تامین کنید، که این ویتامین برای تنظیم میزان غلظت خون و همچنین میزان مواد معدنی استخوان مورد نیاز می‌باشد.

۷ . صد عدد تمشک

تمشک سرشار از مواد معدنی‌ای مانند پتاسیم، منیزیم، مس، آهن و منگنز می‌باشد. پتاسیم برای بخشی از سلول‌ها و مایعات بدن بسیار مهم بوده و همچنین به کنترل ضربان قلب و فشار خون کمک شایانی می‌کند. مس برای تولید گلبول‌های قرمز خون مورد نیاز است. تمشک همچنین محتوی مقدار فراوانی ویتامین‌های ب، کا، ب ۶، نیاسین، ریبوفلاوین و اسید فولیک می‌باشد. این ویتامین‌ها به بدن در سوزاندن کربوهیدرات، پروتئین و چربی کمک می‌کند.

۸ . صد عدد تربچه

تربچه برای کبد و معده بسیار مفید بوده، همچنین یک یک سم زدای قدرتمند است. این به این معنی است که تربچه خون را تصفیه کرده و محصولات سمی و آلوده را از بین می‌برد. همچنین تربچه در درمان یرقان بسیار کاربرد داشته و دلیل آن از بین بردن بیلی‌روبین و تنظیم کارکرد کیسه صفرا است. تربچه قرمز، میزان اکسیژن خون را نیز افزایش می‌دهد.

۹ . ذرت بو داده

مطالعاتی که اخیراً انجام شده، نشان می‌دهد که مقدار پولی‌فون موجود در ذرت، بسته به شرایط مختلف سرو، به ۱۱۴ تا ۳۰۰ میلی‌گرم می‌رسد. می‌توان گفت که یک قوطی ذرت بو داده، ۱۳ درصد پولی‌فنول موردنیاز بدن در روز را تامین می‌کند. پولی‌فنول به مقابله بدن در برابر بیماری‌های قلبی و سرطان کمک می‌کند. البته هسته ذرت مواد معدنی‌ فراوان دیگری نیز دارد.

۱۰ . ۲۸ دانه انگور سیاه

انگور‌های سیاه میوه‌های فوق‌العاده‌ای هستند، چه بصورت تازه مصرف شوند، چه بصورت یخ زده. البته اگر انگورسیاه را بصورت یخ زده نگاه دارید، باعث طولانی‌تر شدن عمر اثرات آن می‌شوید. یک پیاله انگور (حدود ۲۸ دانه)، را بصورت یخ زده و در کنار آب مصرف کنید، تا هم حکم خوراکی و هم نوشیدنی را پیدا کند.