0cdaf195-b551-43da-a1ea-e8ac4d4dd8cd

لیمو خواص  و  فواید درمانی  زیادی برای بدن، ذهن و روح ،قلب؛ واریس ،مویرگ‌ها ،تقویت معده ،بی‌خوابی ،گزیدگی ،فشار بالای خون ،بوی نامطبوع دهان ،خستگی مفرط،میخچه و پینه بستن پوست ،سرماخوردگی و..بسیاری موارد دیگردارد با ما همراه باشید.

برای کسانی که ورزش حرفه‌ای کرده و در این راه با مشاوران تغذیه هم‌کلام شده‌اند، فوائد لیمو کاملا مشخص است. لیمومجموعه‌ای عجیب از ویتامین C، مجموعه کامل ویتامین‌های B، کلسیم، آهن، منیزیم، پتاسیم و فیبر است. میزان پتاسیم لیمو از سیب یا انگور بیشتر است و لذا این میوه و ب آن می تواند اکسیری جادویی برای سلامتی باشد. اما برای بسیاری از افراد، تحمل طعم ترش خود لیمو و یا آب آن دشوار است و از سوی دیگر، مصرف مستقیم آبلیمو می تواند مضراتی را به همراه داشته باشد. در اینجاست که آب حاوی لیمو به عنوان چاره کار پای به میان می‌گذارد. اگر شما آبلیمو را با مقداری آب معمولی و با هر دمایی که میل دارید رقیق کنید، نوشیدنی گوارایی به دست می‌آید که مصرف آن تضمین کننده قطعی سلامتی شماست.
کارشناسان تغذیه و ورزشکاران حرفه‌ای توصیه می‌کنند ناشتا و در حدود 15 تا 30 دقیقه قبل از مصرف صبحانه یک لیوان از آن بنوشید. اما این نوشیدنی چه سودی برای بدن ما خواهد داشت؟
Lemon Drink

1- بالا بردن قدرت سیستم ایمنی بدن
ویتامین C یکی از اصلی‌ترین فاکتورهای بالا بردن سیستم ایمنی بدن بوده و لیمو سرشار از ویتامین C است. برای کسانی که به سبب نوع کارشان دچار تشویش بوده و آرامش کمتری دارند، ویتامین C داروی عالی است. این افراد باید در ول روز هم در مواردی از این معجون ساده استفاده کنند.

2- منبع عالی پتاسیم
پتاسیم موجود در لیمو، چنانکه در بالا اشاره شد، برای سلامت قلب مفید بوده و د رعین حال می‌تواند به بهبود کارائی مغز و اعصاب هم کمک کند.

3- بهبود هاضمه
آبلیمو می‌تواند با پائین آوردن ضریب آسیب‌رسانی سموم درون دستگاه گوارش، به بهبود کارایی آن کمک کرده و باعث کاهش علائم سوء هاضمه از قبیل سوزش سردل، بادگلو و مانند آن شود.

4- پالایش بدن
آبلیمو با کمک به دفع سموم بدن، باعث بهبود عملکرد آنزیم‌ها شده و کارایی کبد را بالا می‌برد.

5- بوی دهان
بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، آبلیمو داروی خاصیت ضد التهابی بوده و به سلامت دندان و لثه‌ها کمک می کند. از سوی دیگر اسید سیتریک موجود در آن می تواند به مینای دندان آسیب بزند. پس بهترین کار، مسواک زدن پس از مصرف آبلیمو است.

6- تازه نگاه داشتن پوست
آنتی‌اکسیدان موجود در آبلیمو می تواند به کاهش لک و چین و چروک پوست کمک کند. سم زدایی آبلیمو از خون، باعث می‌شود تا درخشندگی پوست افزایش یافته و لکه های ایجاد شد به سبب سن و سال، کاهش چشمگیری بیابد.

15c9c214-e9d4-4694-a9d4-8d93732fb489

7- کاهش وزن
لیمو دارای فیبر پکتین است که با اشتهای کاذب مبارزه کرده و مانع از پرخوری شما می‌شود.

8- کاهش التهاب
مصرف منظم و صحیح آبلیمو می تواند میزان اسیدیته بدن را تنظیم کرده و با کاهش میزان اسید اوریک، باعث کم شدن التهاب در مفاصل گردد.

9- انرژی بخشی
تا به حال دقت کرده‌اید که حتی بوی لیمو می تواند چقدر به شما انرژی بدهد؟ لیمو با تاثیر مثبتی که بر دستگاه گوارش می‌گذارد، به کاهش اضطراب و افسردگی کمک می‌کند.

10- مبارزه با عفونت‌های ویروسی
آبلیمو بهترین دارو برای از بین بردن عفونت های ویروسی و گلودرد است. این فرآیند با بالا بردن ضریب ایمنی بدن و بهبود توانایی آن برای مقابله با عفونت‌ها انجام می‌گیرد.

236df1bf-a883-49d7-a967-1518eb6e0707