FDA_MiMedxLogoEpiFixLogo_WEB

دانشمندان اثبات کردند ترمیم زخم در اشخاص مبتلا به دیابت با بکارگیری محصول بافتی آمنیوتیک  EpiFix خیلی زودتر بهبود میابد

 مطالعه  زخم های دیابتی

 دکتر Zelenوهمکارانش در موسسه ی تحقیقات و آموزش حرفه ای Roanokeدر ویرجینیا استفاده از این محصول را بروی  65 بیمار مطالعه کردند.

 دانشمندان خاطر نشان نمودند که مطالعه ی آنها اولین تحقیق برای آنالیز دو محصول  تایید شده ی پیشرفته Apligraf  و  EpiFixبرای درمان زخم دیابتی مزمن در اندام های تحتانی است.

 از 60 بیمار به صورت تصادفی برای درمان هفتگی از دو محصول Apligraf  وEpiFixو مراقبت استاندارد با پانسمان کلاژن- آلژینات در سه گروه ثبت نام گردید. در هر گروه از 20 بیمار ثبت نام شد و محققان به ارزیابی  هفتگی  وضعیت زخم این  افراد برای مدت  12 هفته  یا  یک هفته پس از درمان و ترمیم  کامل زخم دیابتی پرداختند.

 دکتر Zelenمی گوید: بهبود زخم پای دیابتی با کاربرد هفتگی آلوگرافت غشاء آمنیون- کوریون انسانی دهیدراته ی EpiFixکاملاً سریع تر وموثر بود، نتایج نشان داده است هر چه زخم دیابتی مدت زمان طولانی تری باز بماند احتمال بروز عفونت در آن بیشتر می شود و همین مسئله  موجب قطع عضو بیمار می گردد.

او در ادامه می گوید: دراین تحقیق مشخص گردید سرعت ترمیم  زخم با EpiFixبیش از 90 درصد افزایش می یابد بنابراین من می توانم با اطمینان اعلام  کنم  EpiFixانتخاب خوبی برای درمان زخم دیابتی است.