1198950321_600x450

ما در فصل زمستان برای  رسیدگی بیشتر به پوستمان، مقدار فراوانی کرم و لوسیون استفاده می‌کنیم، اما زمانیکه بهترین  تکنیک‌های هیدراتاسیون نیز برای شما تاثیر نگذارد، چه اتفاقی می‌افتد؟ در اینجا با چند مورد مفید  با آب و هوای خشک زمستان شمارا آشنا میکنیم تا بتوانید پوستتان را بهتر نگه دارید.

مقابله با هوای خشک

درزمستان، گرم ماندن اولویت اول ماست، اما گرمای خشکی که از وسایل گرمازا بیرون می‌آید، بیشتر از آنکه مفید باشد به شما آسیب می‌رساند.

از آنجایی که هوای زمستان فاقد رطوبت است، شما در معرض مولکول‌های بدون رطوبت هوا قرار می‌گیرید، بنابراین بجای بالا بردن حرارت وسایل گرمازا، لباس‌های بیشتری بپوشید. اگر حرارت خشک، یک مشکل دائمی است، یک دستگاه بخور برای منزلتان بخرید.

از موادی که باعث خشکی می‌شوند، استفاده نکنید

مواد موجود در محصولات مراقبت از پوست می‌توانند بدون آنکه حتی متوجه شوید، سطح پوست شما را خشک کنند! از تونرها و پاک کننده‌های الکلی استفاده نکنید، زیرا چربی طبیعی لایه‌ی اپیدرم پوست شما را از بین می‌برند.

در طول روز از یک اسپری مرطوب کننده‌ی مخصوص صورت روی تمام صورت، گردن و قسمت دکولته‌تان استفاده کنید تا رطوبت بیشتری به آنها برسانید.

از زمان خواب، حداکثر بهره را ببرید

پوست در زمستان به توجه بیشتری نیاز دارد و شما می‌توانید درمان‌های پوستی‌تان را در زمان خواب نیز ادامه دهید. با استفاده از موادی که در آشپزخانه دارید، نرم کننده‌ی روغنی خانگی درست کنید.

این روغن‌ها را روی خشک‌ترین جاهای بدنتان بمالید (مخصوصا دست‌ها، پاها، آرنج‌ها و زانوهایتان) بعد روی آنها را با پلاستیک بپوشانید تا رطوبت حفظ شود و سپس به تخت بروید و بخوابید.

منبع-sorkhabsefidab