Happy Pregnant Woman Outdoor

مادران کم سن و سال بچه های شان را بیشتر در زمستان به دنیا می آورند، برعکس مادران مسن تر بچه های شان در تابستان به دنیا می آیند.

مطالعات جدید دانشمندان نشان می دهند باروری در فصل زمستان در مقایسه با سایر فصول بسیار بیشتر است. دوران بارداری تغییرات فیزیولوژی بسیاری را برای زنان به وجود می آورد. بارداری در فصل بهار با مشکلاتی مانند خشکی پوست و آفتاب سوختگی همراه است. متخصصان توصیه می کنند زنان باردار در فصل بهار به نکاتی که مربوط به سلامت آنان می شود، حساسیت بیشتری نشان دهند.

به عقیده متخصصان مهم ترین نکته ای که زنان باردار در این زمان باید به آن توجه کنند مقدار مایعات مصرفی است. علاوه بر این زمانی که آفتاب با شدت بیشتری می تابد و در ساعاتی که این تابش مستقیم تر است زنان باردار نباید در معرض آفتاب قرار گیرند.

آمارهای جدید نشان می دهند افرادی که سابقه ناباروری داشته اند با احتمال بیشتری در فصل زمستان و پاییز باردار شده اند از این رو این دسته از افراد در این فصول شانس بیشتری برای باروری دارند.

تحقیقات اخیر محققان نروژی نشان می دهد زنانی که در فصل زمستان باردار می شوند با احتمال بیشتری فرزند با وزن مناسب به دنیا می آورند.