bc096e8dc1f5ab151b71fd1dc5e7a24c

آیا رژیمی را سراغ دارید كه در آن هر چه می‌خواهیم بتوانیم بخوریم اما با این حال لاغر شویم؟ چرا كه نه. به شما توصیه می‌كنیم تنها با چنگال غذا بخورید. این روش را شوخی نگیرید. با چنگال غذا خوردن یا فوركینگ، روشی مشهور در سراسر جهان است كه بسیاری از افراد از آن استفاده می‌كنند.
● متد فوركینگ روی چه اصلی بنا شده است؟
این رژیم اصول خاصی ندارد. فقط كافی است شام را به آرامی و با یك چنگال بخورید. هرگز به شما توصیه نمی‌كنیم كه شام را از برنامه غذایی‌تان حذف كنید بلكه به شما پیشنهاد می‌كنیم تمام غذاهایی را كه با كارد، قاشق یا دست خورده می‌شوند، از برنامه غذایی شبانه خود حذف كرده و تنها غذایی را میل كنید كه با چنگال خورده می‌شود. به این ترتیب در این رژیم به طور طبیعی غذاهایی كه كالری زیادی دارند مثل پیتزا و پنیر از برنامه غذای شب حذف می‌شوند. فكر می‌كنید چه غذاهایی را می‌توان با چنگال خورد؟ بسیاری از مواد كم كالری مثل انواع سبزی، غلات، گیاهان نیام‌دار (نخودفرنگی، باقلا و…)، ماهی و… حواستان باشد كه اجازه ندارید غذاهایی را بخورید كه ابتدا باید با چاقو آنها را بخش كرد و سپس با چنگال خورد. سوپ و ماست را هم كه با قاشق می‌خورند، فراموش كنید.
● با به كارگیری این رژیم‌ شاهد چه نتایجی خواهیم بود؟
وقتی متد فوركینگ را اجرا می‌كنید، از چیزی محروم نمی‌شوید. مثلا اگر شما شب برنج یا گوشت نخورید، می‌توانید به خود بگویید فردا ظهر می‌خورم. در این نوع رژیم تنها بعضی خواسته‌های شما برای مدتی به تعویق می‌افتد. از سوی دیگر، خوردن غذا با چنگال نوعی بازی است كه حواستان را پرت می‌كند و از فكر غذاهای ممنوعه بیرون می‌آیید.
● آیا غذا خوردن با چنگال سخت است؟
سختی اجرای این رژیم به عوامل زیادی بستگی دارد. مثلا اگر شما فرزند دارید مسلما آنها نیاز به غذای كاملی در شب دارند. دیدن غذای سر سفره، همیشه وسوسه‌انگیز است. روش فوركینگ بر دو نوع است: فوركینگ سخت و آسان. در روش آسان شما می‌توانید از چاقو هم در كنار چنگال استفاده كنید. به این ترتیب، خوردن بعضی غذاها مقدور می‌شود اما در روش سخت، استفاده از هر وسیله‌ای به جز چنگال، ممنوع است. بنا به شرایط شما می‌توانید روشی را كه دوست دارید، انتخاب كنید.
● آیا غذا خوردن با چنگال نوعی رژیم است یا عادت جدید غذایی؟
فوركینگ درواقع نوعی بازی لذت‌بخش است كه تا حد زیادی به فلسفه غذا خوردن مربوط است. سابقا شیوه غذاخوردن افراد به مكان و افرادی كه با آنها زندگی می‌كردند، بستگی داشت اما امروزه حد و مرزی وجود ندارد و این قوانین علم تغذیه و انواع و اقسام رژیم‌هاست كه در نحوه غذا خوردن ما نقش دارند. رژیم‌ها معمولا طی دوره مشخصی گرفته می‌شوند و تنها به افراد كمك می‌كنند برای مدتی روی فرم بیایند و لاغر شوند ولی متاسفانه پس از اتمام رژیم چون دوباره عادت غذایی از سر گرفته می‌شود، پس وزن از دست رفته نیز دوباره باز می‌گردد. غذاخوردن با چنگال روشی است كه می‌توان آن را به عنوان یك عادت غذایی برای همیشه پذیرفت و به این ترتیب در عین حال كه هیچ محرومیتی وجود ندارد، كمی نفس خود را محدود كرد.‌