LIPSTICK

آیا تا کنون برایتان پیش امده که لباسی را در  مغازه پرو کنید و بعد در اطراف یقه‌ آن، لکه‌های قهوه‌ای بجا بماند؟ یا زمان  در آوردن  کت مورد علاقه تان، صورتتان به آن مالیده شده و آنرا  کرمی کرده باشد؟ اگر چنین است، پس شما یک مشکل قدیمی را دارید: لکه‌ی فونداسیون!

یعنی زمانی که فونداسیون صورتتان به جایی مانند لباس مالیده می‌شود و آن را لک می‌کند. اما می‌توانیم با آن مقابله کنیم. مطالب زیر را بخوانید تا راه حلش را بیابید.

صورتتان را آماده کنید

اول از همه، مطمئن شوید که پوستتان تمیز است. الکسیس اورلاندو که یک آرایشگر است می‌گوید: اگر پوستتان بخوبی آماده و هیدراته نباشد، باقی ماندن فونداسیون روی آن مشکل می‌شود، مخصوصا در طول ماه‌های گرمتر که بیشتر عرق می‌کنیم و چربی روی صورتمان می‌ماند.

اصول اولیه را رعایت کنید. صورتتان را دو بار در روز بشویید، حداقل یک بار در هفته با ملایمت لایه برداری انجام دهید، و قبل از استفاده از هر چیز دیگری، پوستتان را آماده کنید. اورلاندو توصیه می‌کند که این کار را با یک مرطوب کننده‌ی حاوی ضد آفتاب انجام دهید.

پرایمر را فراموش نکنید

در مرحله‌ی بعد، از یک پرایمر استفاده کنید. اورلاندو می‌گوید: پرایمر یک بخش مهم از آرایش است، زیرا یک لایه‌ی نامرئی ایجاد می‌کند که برای عناصر خارجی مانند یک سد عمل می‌کند.

اگر شما از یک کرم BB  یا CC  استفاده می‌کنید شاید لازم نباشد که از پرایمر استفاده کنید، چون آنها کمتر از فونداسیون لکه ایجاد می‌کنند و بسیاری از آنها حاوی پرایمر نیز هستند، اما چون سبک‌تر و خالص‌ترند، اگر ظاهری با پوشش کامل و کلاسیک می‌خواهید، پرایمر بعلاوه‌ی فونداسیون (کرم، مایع یا پودر) راه حل مناسبی است.

اورلاندو توصیه می‌کند از فرمول‌هایی استفاده کنید که تا ۱۲ ساعت ماندگاری داشته باشند و در مقابل رطوبت، عرق و آب مقاوم باشند. پیشنهاد اورلاندو برای جلوگیری از ایجاد لکه‌ها این است که فونداسیون را با یک اسفنج به پوستتان بمالید.

برای تثبیت آرایش به اندازه‌ی کافی وقت بگذارید

برای اینکه آرایشتان واقعا ماندگاری داشته باشد، باید آن را ثابت کنید. اورلاندو پودرها را به اسپری‌های تثبیت کننده ترجیح می‌دهد. او می‌گوید: پودرها در نگهداشتن هر چیزی در جای خود، بهتر عمل می‌کنند و کمتر احتمال دارد که رنگ آرایشتان را تغییر دهند.

اورلاندو همیشه از یک پد مخملی با یک پودر نیمه شفاف یا نامرئی که هر نوع پوستی را با طراوت، بدون نقص و مات نگه می‌دارد استفاده می‌کند.

وقتی لکه‌ها ایجاد می‌شوند…

لباس‌هایی که  در حال حاضر لک شده‌اند چطور؟ اورلاندو می‌گوید: با توجه به جنس پارچه، یک ماده‌ی ظرفشویی، که بدون مواد مرطوب کننده باشد، به خوبی لکه‌های مواد آرایشی را برطرف می‌کند.

اکثر فونداسیون‌ها روغنی هستند، بنابراین اگر آب را مستقیما روی لکه بریزید، ممکن است لکه را بیشتر در پارچه پخش کند. بنابراین اول سعی کنید که با یک حوله‌ی کاغذی، کمی از روغن اضافی را جذب کنید. سپس کمی مایع ظرفشویی روی لکه بریزید و بگذارید ۵، دقیقه بماند سپس با آب ولرم بشویید.

منبع- سرخاب سفیداب